Jesteś tutaj: Home

Kiedy pojedziemy Trasą Uniwersytecką?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 01 luty 2019 00:23

Pierwotnie zakładano, że budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej, na odcinku od skrzyżowania z alejami Wojska Polskiego z alejami Jana Pawła II będzie zakończona w czerwcu, ale 2018 roku. Zamieszania wokół egzekucji tartaku przy ulicy Ujejskiego sprawiło, że ten zamiar nie został zrealizowany. Kiedy zatem pojedziemy tą inwestycją?

 

Precyzyjnej odpowiedzi na to pytanie dzisiaj nikt nie jest wstanie udzielić. W trakcie środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz ocenił zaawansowanie prac na 66% - Mamy do czynienia z opóźnieniem rocznym, opóźnienie związane z przejęciem terenu – wyjaśniał.

 

O nowym ostatecznym terminie będzie można mówić w momencie, gdy inwestor Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zawrze aneks do umowy z wykonawcą. Warunki aneksu są obecnie negocjowane, wszystko wskazuje na to, że wzrosną koszty inwestycji z uwagi na droższe ceny materiałów. Prezydent Rafał Bruski wielokrotnie zapowiadał, że jeżeli z powodu opóźnień wzrosną koszty inwestycji, wówczas będzie domagał się pokrycia ich od Skarbu Państwa, z powodu opóźniającej się egzekucji terenu zajmowanego przez tartak, przez wojewodę kujawsko-pomorskiego.

 

Orientacyjnie skoro mowa o rocznym opóźnieniu, to możemy spodziewać się ukończenia inwestycji w czerwcu bieżącego roku. Być może uda się jednak ją zrealizować nieco szybciej.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj