Jesteś tutaj: Home

Strażacy mieli problem z dojazdem, bo ktoś ustawił głaz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 03 marzec 2019 18:56
Strażacy mieli problem z dojazdem, bo ktoś ustawił głaz Fot: Bydgoszcz 998 / Facebook

W bardzo wielu wypadkach gdy wzywani są do akcji strażacy, bardzo ważny jest czas przybycia na miejsce, który może wiązać się z uratowaniem czyjegoś życia lub ze zminimalizowaniem zniszczeń spowodowanych przez pożar. Dzisiaj strażacy mieli problem z dotarciem do celu, bowiem ktoś zablokował dojazd głazem.

Do tej sytuacji doszło przy ulicy Ujejskiego, nieopodal miejsca, gdzie znajdował się w przeszłości tartak. Ciężki głaz postawiony na środku drogi uniemożliwiał bezpośredni przejazd wozu strażackiego, a tym samym utrudniły akcję. Najprawdopodobniej przeszkodę postawili budowlańcy, bowiem trudno byłoby postawić tak masywny głaz bez ciężkiego sprzętu.

 

Przeszkody na drogach to zmora strażaków, stąd też warto przed zablokowaniem drogi zastanowić się, czy skutecznie nie utrudnimy pracy służbom ratowniczym.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy