Jesteś tutaj: Home

Tegoroczny Jarmark Świąteczny będzie dłuższy i większy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 listopad 2019 14:11

W ubiegłym roku pierwszy raz odbywający się w centrum Bydgoszczy jarmark został niemal jednoznacznie okrzyknięty wielkim sukcesem. Tegoroczna edycja będzie podobna, ale bardziej rozbudowana. Już przygotowana przez ratusz wizualizacja rozbudza emocje, że będzie to miejsce, w które warto przyjść.

Jarmark rozpocznie się 6 grudnia, czyli w doskonale znane Mikołajki i potrwa do 22 grudnia. Tegoroczna edycja będzie zatem dłuższa. Podobnie jak w roku poprzednim domki z kupcami ulokowane będą na Moście Staromiejskim co budowało najbardziej niezwykłość bydgoskiego jarmarku. Był to chyba bowiem jedyny w Polsce jarmark odbywający się na moście. Na ulicy Mostowej unosić się będzie aromat tradycyjnego grzańca, korzennych pierników i innych świątecznych potraw. Na odwiedzających czekać będą nie tylko stragany, ale moc atrakcji i niespodzianek, w tym również kulinarnych. Gorąca czekolada, grzaniec z goździkami, tradycyjny barszcz czerwony, pierogi w wielu smakach, wędzone ryby i zdrowe miody to tylko niektóre smakołyki z oferty gastronomicznej. Na jarmarku kupimy także bombki, ozdoby oraz rękodzieło.

 

 

W tym roku większy nacisk będzie położony natomiast skrzyżowaniu ulicy Mostowej z Focha, gdzie stanie zimowe wesołe miasteczko, którego największą atrakcją ma szansę stać się młyńskie koło, choć żłóbek ze żywymi zwierzętami może również przyciągać.

 

Przez okres trwania jarmarku czeka nas też kilka wydarzeń artystycznych, które będą ubogacać jego ofertę.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj