Jesteś tutaj: Home

Bydgoski wynalazek wyróżniony na targach w Malezji

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 26 luty 2020 07:38

W stolicy Malezji Kuala Lumpur odbyła się 19. edycja Targów Wynalazków i Innowacji MTE 2020. Srebrnym medalem wyróżniono na nich wynalazek bydgoskich naukowców z Wydziału Technologii i Inżynieryjnej Chemii Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Zespół naukowców: dr inż. Joanna Szulc, dr hab. inż. Marek Domeradzki oraz mgr inż. Jakub Korniuk zaprezentowali mieszalnik z wibracyjnym napędem zataczająco-śrubowym do mieszania materiałów ziarnistych. Konstrukcja mieszalnika wibracyjnego eliminuje ruch obrotowy mieszalnika lub ruchomego mieszadła stosowany do mieszania. W rozwiązaniu według wynalazku zarówno komora mieszalnika jak i mieszadło, stoi w miejscu, a elementem poruszającym się jest materiał, na skutek wywołania ruchu obwodowego złoża w wyniku wibracji.

 

Jak informuje bydgoska uczelnia, wynalazek ten miał spotkać się z zainteresowaniem malezyjskich przedsiębiorców, którzy rozważają jego wykorzystanie przy produkcji oleju palmowego. Na stoisku pojawił się malezyjski minister przedsiębiorczości i rozwoju Datuk Sen Mohd Redzuan Bin Yusof.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021