Jesteś tutaj: Home

Spółka Terminal Intermodalny Bydgoszcz Emilianowo już w rejestrze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 29 lipiec 2020 20:12
Spółka Terminal Intermodalny Bydgoszcz Emilianowo już w rejestrze Wstępna wizualizacja

We wtorek 28 lipca zarejestrowana została spółka Terminal Intermodalny Bydgoszcz Emilianowo sp. z o.o. Na chwile obecną jedynym udziałowcem jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR). Spółka jest w fazie organizacji.

Powołana spółka nie ma jeszcze numeru KRS, ale jego uzyskanie będzie jedną z kolejnych czynności rejestracyjnych. Istotne jest natomiast to, że spółka znajduje się już w rejestrze przedsiębiorców. Siedzibą spółki jest Bydgoszcz, a dokładniej ulica Hetmańska. Prezesem spółki został Paweł Bukowski, pełnomocnik wojewody ds. gospodarczych.

 

Celem utworzenie spółki jest uruchomienie w podbygoskim Emilianowie infrastruktury przeładunkowej intermodalnej, zgodnie z podpisanym w ubiegłym roku w obecności ministrów Waldemara Pudy i Łukasza Schreibera listem intencyjnym. KOWR włączył się w to przedsięwzięcie, stając się w praktyce organem założycielskim, z uwagi na plany stworzenia w części terminalu infrastruktury przeładunkowej dla towarów rolno-spożywczych. Na dalszym etapie udziały w spółce powinni objąć m.in.: PKP SA, PKP Cargo, Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021