Jesteś tutaj: Home

Szpitale tymczasowe mogą powstać w każdym województwie. Prezydent Bydgoszczy składa propozycję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 19 październik 2020 12:10
Szpitale tymczasowe mogą powstać w każdym województwie. Prezydent Bydgoszczy składa propozycję Fot: Russell Weller

W weekend rozpoczęła się budowa szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym, w stolicy bowiem jak wynika z informacji mediów ogólnopolskich, zaczęło brakować miejsc. Dzisiaj minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że przygotowywana jest budowa kolejnych tego typu szpitali w miastach wojewódzkich, docelowo szpital tymczasowy ma powstać w każdym województwie.

 

Minister Niedzielski mówił o Warszawie (drugi szpital tymczasowy), Łodzi, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku – w tych miastach ustalono już nawet lokalizację szpitali. Spodziewać możemy się jednak w dalszym czasie tego typu szpitala w Bydgoszczy.

 

- Premier Morawiecki wydał polecenie dotyczące przygotowania planów budowy szpitali tymczasowych w każdym mieście wojewódzkim - poinformował po południu Polską Agencję Prasową minister Niedzielski.

 

Z informacji jakie przedstawiał wojewoda Mikołaj Bogdanowicz  wynika, że w kujawsko-pomorskich szpitalach przebywa 474 pacjentów z COVID-19, na przygotowany 1 tys. łózek, z tego 259 pacjentów jest w stanie średnim i ciężkim. Z respiratorów  według danych z piątku 16 października korzystało 31 pacjentów, na uruchomionych na tamten moment 66.

 

Dzisiaj prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski odnosząc się do informacji o medialnych o planie budowy szpitali tymczasowych w całej Polsce, zaoferował wojewodzie zlokalizowanie takiego szpitala w Bydgoskim Centrum Targowo Wystawienniczym w Myślęcinku – oprócz dużego placu na rozłożenie namiotów, obiekt dysponuje zadaszoną przestrzenią oraz salkami.

 

Wojewoda Bogdanowicz poinformował, że propozycja prezydenta Bydgoszczy będzie wzięta pod uwagę.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021