Jesteś tutaj: Home

Sikorski może zastąpić Catherine Ashton

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 29 maj 2014 13:19

Jest bardzo prawdopodobne, że Polska zaproponuje kandydaturę Radosława Sikorskiego na Wysokiego Komisarza ds. Zagranicznych w Unii Europejskiej, które w kończącej się kadencji pełni Brytyjka Catherine Ashton z Partii Pracy.

Potocznie ta funkcja nazywana jest – ministrem spraw zagranicznych Unii Europejskiej. Najbliższe tygodnie pokażą kto zostanie przewodniczącym Rady Europy oraz jacy politycy obejmą wysokie funkcje komisarzy. Polacy mają dość duże szansę, aby wziąć udział przy podziale tych funkcji. Z jednej strony w Brukseli pozytywnie ocenia się zaangażowanie Radosława Sikorskiego w rozładowanie napięć w Kijowie, z drugiej zaś Europejska Partia Ludowa współtworzona przez europosłów PO i PSL wygrała nad socjaldemokratami znacznie bardziej niż się spodziewano. Polacy są w tej europejskiej partii drugą siłą zaraz po Niemcach.

 

Lady Catherine Ashton gościła wraz z ministrem Sikorskim we wrześniu 2011 roku w Bydgoszczy:

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów