Jesteś tutaj: Home

Ziobrzyści w naszym regionie łączenia prawicy zbytnio nie chcą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 14 wrzesień 2014 18:22

W ramach jednoczenia się prawicy działacze Solidarnej Polski i Polski Razem w najbliższych wyborach samorządowych będą startować z list Prawa i Sprawiedliwość. Przynajmniej teoretycznie, bo praktycznie działacze partii Zbigniewa Ziobry do wyborów pójdą pod swoim niezależnym szyldem w bliskiej współpracy ze środowiskiem Platformy Obywatelskiej.

Pierwszym krokiem w jednoczeniu się prawicy było powstanie klubu parlamentarnego Sprawiedliwej Polski tworzonego przez środowiska SP i PR, który blisko współpracować ma z PiS. Przedstawiciel tego klubu jest zapraszany też przez wydawcę audycji ,,Polityka dla ludzi” w TVP Bydgoszcz. Do tej roli wytypowano zastępcę prezydenta Inowrocławia Ireneusza Stachowiaka.

 

Problem w tym, że Stachowiakowi zbytnio nie po drodze ze współpracą z Prawem i Sprawiedliwością, dlatego w wyborach do rady powiatu inowrocławskiego wraz ze swoimi współpracownikami pójdzie pod obywatelskim komitetem ,,Razem możemy więcej”. Stachowiak zamierza też nadal blisko współpracować z prezydentem Ryszardem Brejzą, którego część zaplecza tworzą ludzie związani z PO.

 

Z kolei współpracy z Brejzą i PO nie wyobrażają sobie inowrocławskie struktury Prawa i Sprawiedliwości.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów