Wiadomości dnia

 

Aktualności

W niedzielę Msza w intencji prymasa Glempa

W niedzielę Msza w...

W niedzielę 20 stycznia, o godzinie 12:00, w kościele Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu odprawiona zostanie Msza Święta w intencji byłego Prymasa Polski, kardynała Józefa...

Gliszczyński na czele Rady Miejskiej. Jego wybór budzi jednak kontrowersje

Gliszczyński na czele Rady...

W piątek 23 listopada miało miejsce inauguracyjne posiedzenie koronowskiego samorządu w nowej kadencji. Na początku radni złożyli ślubowanie, ślubował również nowy burmistrz Patryk Mikołajewski.

piątek, 29 grudzień 2017 16:12

Inowrocławski radny ma żal do wojewody

Sprawa ma swój początek w kwietniu, gdy Rada Miejska Inowrocławia przyjęła uchwałę, w której krytycznie odnosi się do ,,planowanych” zmian w prawie samorządowym, a przede wszystkim wprowadzenia ograniczeń kadencyjności. Radni PiS domagali się reakcji wojewody, ten zareagował, ale sąd rację przyznał prezydentowi Inowrocławia i koalicji rządzącej tym miastem.

Opublikowano w Inowrocław

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku rozpocznie się w Chinach. W Polsce orkiestra zagra 14 stycznia, ale już w dniach 6 – 9 stycznia usłyszeć będzie można ją w Chinach, gdzie wybiera się dyrygent Jerzy Owsiak.

Opublikowano w Bydgoszcz

PKP Intercity kupi 20 nowych lokomotyw elektrycznych, które obsługiwać będą pociągi pasażerskie. Postępowanie przetargowe, trwające od kilku miesięcy, udało się rozstrzygnąć przed końcem roku. Najlepszą ofertę złożyła firma Newag, która najprawdopodobniej podpisze ten kontrakt.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 29 grudzień 2017 15:17

Czym wam Bernard Śliwiński zawinił?

Dzisiaj Bydgoszcz jest ważnym węzłem kolejowym, częścią transeuropejskiego korytarza Bałtyk-Adriatyk. Być może będziemy również w niedalekiej przyszłości kluczowym węzłem multimodalnym dla portów morskich w Gdyni i Gdańsku. Zdecydowała o tym jedna z najważniejszych inwestycji II Rzeczypospolitej: budowa magistrali węglowej Gdynia – Śląsk, która w pierwotnych planach miała omijać Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Blogi

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.