Wiadomości dnia

 

Aktualności

Olech pisze do Ziobry w sprawie afery fakturowej

Olech pisze do Ziobry...

Kandydat na prezydenta Inowrocławia Jacek Olech wystosował list do Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, Zbigniewa Ziobro, w którym prosi o objęcie wyjaśnienia tzw. inowrocławskiej, a także...

Z powodu nawiedzenia Cudownego Obrazu zamkną urząd

Z powodu nawiedzenia Cudownego...

Od 1 września trwa nawiedzenie Diecezji Bydgoskiej przez kopie jasnogórskiego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. We wtorek 9 października obraz zawita w parafii Wniebowzięcia NMP w Kcyni....

piątek, 29 grudzień 2017 16:12

Inowrocławski radny ma żal do wojewody

Sprawa ma swój początek w kwietniu, gdy Rada Miejska Inowrocławia przyjęła uchwałę, w której krytycznie odnosi się do ,,planowanych” zmian w prawie samorządowym, a przede wszystkim wprowadzenia ograniczeń kadencyjności. Radni PiS domagali się reakcji wojewody, ten zareagował, ale sąd rację przyznał prezydentowi Inowrocławia i koalicji rządzącej tym miastem.

Opublikowano w Inowrocław

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku rozpocznie się w Chinach. W Polsce orkiestra zagra 14 stycznia, ale już w dniach 6 – 9 stycznia usłyszeć będzie można ją w Chinach, gdzie wybiera się dyrygent Jerzy Owsiak.

Opublikowano w Bydgoszcz

PKP Intercity kupi 20 nowych lokomotyw elektrycznych, które obsługiwać będą pociągi pasażerskie. Postępowanie przetargowe, trwające od kilku miesięcy, udało się rozstrzygnąć przed końcem roku. Najlepszą ofertę złożyła firma Newag, która najprawdopodobniej podpisze ten kontrakt.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 29 grudzień 2017 15:17

Czym wam Bernard Śliwiński zawinił?

Dzisiaj Bydgoszcz jest ważnym węzłem kolejowym, częścią transeuropejskiego korytarza Bałtyk-Adriatyk. Być może będziemy również w niedalekiej przyszłości kluczowym węzłem multimodalnym dla portów morskich w Gdyni i Gdańsku. Zdecydowała o tym jedna z najważniejszych inwestycji II Rzeczypospolitej: budowa magistrali węglowej Gdynia – Śląsk, która w pierwotnych planach miała omijać Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Blogi

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.