Wiadomości dnia

 

Aktualności

Szubin, Żnin i Świecie w programie Kolej Plus

Szubin, Żnin i Świecie...

Do 2023 roku pociągi mogą ponownie docierać do Żnina, wynika ze wstępnych założeń programu Kolej Plus, w ramach którego rząd zamierza wesprzeć samorządy w realizacji inwestycji...

W Kruszwicy zorganizowali Noc Świętych

W Kruszwicy zorganizowali Noc...

W wigilię Wszystkich Świętych, kruszwicka kolegiata wraz z młodzieżą organizuje Noc Świętych. Modlitwę za świętych Kościoła oraz zmarłych. Tegoroczne uroczystości współorganizuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Dzisiaj obchodzimy 98 rocznicę powrotu Bydgoszczy do Macierzy. 20 stycznia 1920 roku na Stary Rynek w Bydgoszczy wkroczyło Wojsko Polskie, kończąc okres 148 lat pruskiego zaboru. Bydgoszcz stała się ponownie miastem polskim, jest to zatem w pewnym sensie nasz bydgoskie Dzień Niepodległości.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Bydgoszczy gości dzisiaj nowa szefowa partii Nowoczesna, posłanka Katarzyna Lubnauer, która wzięła udział m.in. w spotkaniu otwartym dla mieszkańców. Podczas konferencji prasowej przyznała, iż główny cel jej partii w tym momencie to przygotowanie się do wyborów samorządowych.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 19 styczeń 2018 18:29

Kownacki przestał być wiceministrem

Wirtualna Polska powołując się na źródła w Ministerstwie Obrony Narodowej poinformowała o odwołaniu Bartosza Kownackiego z funkcji wiceministra. Tą informację wydaje się potwierdzać zniknięcie nazwiska Kownackiego ze składu kierownictwa, na oficjalnej stronie internetowej MON. Jeszcze wczoraj Bartosz Kownacki widniał na niej jako Sekretarz Stanu.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 19 styczeń 2018 17:24

Senat przyjął budżet bez poprawek

W piątek Senat RP przyjął projekt budżetu na rok 2018. Pod głosowanie poddano wniosek o przyjęcie projektu budżetu bez poprawek, stąd też pozytywny wynik tego głosowania sprawił, że debatowanie nad poszczególnymi poprawkami zgłoszonymi przez senatorów była bezzasadna. Z racji braku poprawek Senatu, ustawa budżetowa trafi teraz do Pałacu Prezydenckiego, w celu podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Opublikowano w Regionalne

Ministerstwo Obrony Narodowej informuje nas, iż decyzja o ulokowaniu w Bydgoszczy dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej dla województwa kujawsko-pomorskiego zapadła już w listopadzie 2017 roku. Podpisał ją były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wśród uczestników czwartkowego spotkania z Adamem Michnikiem w Bydgoszczy, zorganizowanego przez Komitet Obrony Demokracji, był konsul honorowy Chorwacji w Bydgoszczy Henryk Maciejewski, który wyrażał się niewybrednie o elektoracie Prawa i Sprawiedliwości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdarzenie miało miejsce 27 marca w Bydgoszczy – senator Jan Rulewski został poddany rutynowej kontroli alkotesterem, ostatecznie skończyło się zarzutem ucieczki i jazdy pod prąd przez polityka. Komendant Główny Policji chce uchylenia immunitetu Rulewskiego, w celu możliwości skierowania przeciwko niemu wniosku o ukaranie do sądu. Dzisiaj Senat zdecyduje, czy wyrazi na to w ogóle zgodę.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 19 styczeń 2018 07:51

Planu 6-cio letniego czy Planu 6-letniego?

Od poniedziałku 29 stycznia do obrotu prawnego w Bydgoszczy powrócą Aleje Planu 6-cio letniego, nazwą natomiast obecną bardziej w świadomości mieszkańców, również obecną na tabliczkach są jednak Aleje Planu 6-letniego. Ta druga nazwa wydaje się bardziej prawidłowa językowo. Dlaczego zatem radni uchwalili Planu 6-cio letniego?

Opublikowano w Bydgoszcz

Blogi

« Styczeń 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.