Jesteś tutaj: HomeEurowyborySikorski: Unia Europejska do wychowania, kultury i tożsamości narodowej nie powinna się wtrącać

Sikorski: Unia Europejska do wychowania, kultury i tożsamości narodowej nie powinna się wtrącać

Napisane przez  Ł.R. / TVN / Fakty po Faktach Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego wtorek, 19 marzec 2019 09:04

Od piątku były marszałek Sejmu Radosław Sikorski jest oficjalnie prezentowany jako lider listy Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego z województwa kujawsko-pomorskiego. Tego samego dnia był gościem programu ,,Fakty po Faktach” telewizji TVN, gdzie odniósł się do ostatniej dyskusji światopoglądowej.

- Dokonamy bardzo ważnego wyboru pomiędzy Polską europejską, a Polską populistyczną – mówił o zbliżających się wyborach Radosław Sikorski - Ja jestem zwolennikiem silnej wręcz mocarstwowej Unii Europejskiej, ale takiej co nie wtrąca do prerogatyw państw członkowskich. Sprawy wychowania, kultury, tożsamości narodowej powinny na wieki wieków powinny pozostać w domenie państw członkowskich. Będę jak lew bronił tego, żeby do takich spraw Unia Europejska się nie wtrącała.

 

Sikorskiego zapytano również o ostatnią dyskusję światopoglądową wokół przyjęcia karty LGBT w Warszawie - PiS się nie zna na Europie, nie leży mu ten temat. Ma w Europie fatalne notowania i fatalne stosunki z Unią Europejską, to próbuje wywołać wojnę o sprawy, które z Unią Europejską nie mają nic wspólnego – ocenił Sikorski.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021