Jesteś tutaj: HomeEurowyboryMarek Jakubiak w Bydgoszczy zainaugurował drogę Konfederacji do Parlamentu Europejskiego

Marek Jakubiak w Bydgoszczy zainaugurował drogę Konfederacji do Parlamentu Europejskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego poniedziałek, 08 kwiecień 2019 19:57

Poseł Marek Jakubiak w czasach świetności ruchu Kukiz15 był jednym z czołowych polityków tej formacji, bardziej mógł dać się jednak zapamiętać jako ten, który przywrócił do życia kilka browarów regionalnych. W poniedziałek na Wyspie Młyńskiej zaprezentował listę kandydatów konfederacji do Parlamentu Europejskiego.

 

Konfederacja to szeroka koalicja na prawicy od ugrupowania Janusza Korwin-Mikke, przez obrońców życia związanych z Kają Godek, po Ruch Narodowy. Po środku tej koalicji znajduje się też Federacja dla Rzeczypospolitej którą Jakubiak założył.

 

- Ostatnie sondaże wskazują na to, że przekraczamy próg wyborczy i coraz bliżej jesteśmy sukcesu, powiem szczerze, że o ile bardzo istotne jest to kto nas będzie reprezentował w kampanii wyborczej i w Parlamencie Europejskim, to jeszcze bardziej istotne jest kto będzie reprezentował społeczeństwo polskie w polskim parlamencie na jesieni. Traktuje oba te wydarzenia wyborcze z należytą uwagę – mówił na Wyspie Młyńskie poseł Marek Jakubiak, który następnie przedstawił członka władz krajowych Federacji dla Rzeczypospolitej Krzysztofa Drozdowskiego, który będzie liderem listy wyborczej Konfederacji w kujawsko-pomorskim - Staje z wielkim zaszczytem otwierania listy Konfederacji w kujawsko-pomorskim. Konfederacja jest to ugrupowanie, które daje alternatywą siłą wobec klęski obecnych polityków, obecnych kast politycznych w Polsce, dajemy realną możliwość wyborcom na zagłosowanie na nas, żeby nie musieli głosować na Platformę na PiS, które ewidentnie się nie sprawdziły w polskiej polityce. Idziemy nie jako ugrupowanie politycznych emerytów po diety unijne, które jak wiemy są bardzo wysokie, ale żeby móc naprawiać Polskę. W Parlamencie Europejskim również są podejmowane decyzje, które dyskryminują Polskę na arenie międzynarodowej.

 

Lista Konfederacji na dzień dzisiejszy:

1.Krzysztof Drozdowski

2. Leszek Posłuszny
3. Juliusz Hoffman – Ruch Narodowy
8. Anna Malendowicz
9. Tomasz Czajkowski
10. Marcin Sypniewski

 

Bezpośrednio z Bydgoszczą oprócz Drozdowskiego związany jest też Leszek Posłuszny i zamykający listę Marcin Sypniewski. Anna Malendowicz pełni funkcję dyrektora biura posła Kukiz15 Pawła Skuteckiego, który najprawdopodobniej będzie kandydatem z konkurencyjnej listy Kukiz15. Obecnie start Kukiz15 stoi pod znakiem zapytania, z uwagi na konieczność pozbierania podpisów.

 

Konfederacja informuje, że posiada już w kujawsko-pomorskim wymaganą liczbę podpisów, najprawdopodobniej w naszym województwie udało się je zebrać najszybciej i do końca tygodnia planowana jest rejestracja listy wyborczej w PKW.

Komentarze

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.