Jesteś tutaj: HomeEurowyboryMarek Jakubiak w Bydgoszczy zainaugurował drogę Konfederacji do Parlamentu Europejskiego

Marek Jakubiak w Bydgoszczy zainaugurował drogę Konfederacji do Parlamentu Europejskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego poniedziałek, 08 kwiecień 2019 19:57

Poseł Marek Jakubiak w czasach świetności ruchu Kukiz15 był jednym z czołowych polityków tej formacji, bardziej mógł dać się jednak zapamiętać jako ten, który przywrócił do życia kilka browarów regionalnych. W poniedziałek na Wyspie Młyńskiej zaprezentował listę kandydatów konfederacji do Parlamentu Europejskiego.

 

Konfederacja to szeroka koalicja na prawicy od ugrupowania Janusza Korwin-Mikke, przez obrońców życia związanych z Kają Godek, po Ruch Narodowy. Po środku tej koalicji znajduje się też Federacja dla Rzeczypospolitej którą Jakubiak założył.

 

- Ostatnie sondaże wskazują na to, że przekraczamy próg wyborczy i coraz bliżej jesteśmy sukcesu, powiem szczerze, że o ile bardzo istotne jest to kto nas będzie reprezentował w kampanii wyborczej i w Parlamencie Europejskim, to jeszcze bardziej istotne jest kto będzie reprezentował społeczeństwo polskie w polskim parlamencie na jesieni. Traktuje oba te wydarzenia wyborcze z należytą uwagę – mówił na Wyspie Młyńskie poseł Marek Jakubiak, który następnie przedstawił członka władz krajowych Federacji dla Rzeczypospolitej Krzysztofa Drozdowskiego, który będzie liderem listy wyborczej Konfederacji w kujawsko-pomorskim - Staje z wielkim zaszczytem otwierania listy Konfederacji w kujawsko-pomorskim. Konfederacja jest to ugrupowanie, które daje alternatywą siłą wobec klęski obecnych polityków, obecnych kast politycznych w Polsce, dajemy realną możliwość wyborcom na zagłosowanie na nas, żeby nie musieli głosować na Platformę na PiS, które ewidentnie się nie sprawdziły w polskiej polityce. Idziemy nie jako ugrupowanie politycznych emerytów po diety unijne, które jak wiemy są bardzo wysokie, ale żeby móc naprawiać Polskę. W Parlamencie Europejskim również są podejmowane decyzje, które dyskryminują Polskę na arenie międzynarodowej.

 

Lista Konfederacji na dzień dzisiejszy:

1.Krzysztof Drozdowski

2. Leszek Posłuszny
3. Juliusz Hoffman – Ruch Narodowy
8. Anna Malendowicz
9. Tomasz Czajkowski
10. Marcin Sypniewski

 

Bezpośrednio z Bydgoszczą oprócz Drozdowskiego związany jest też Leszek Posłuszny i zamykający listę Marcin Sypniewski. Anna Malendowicz pełni funkcję dyrektora biura posła Kukiz15 Pawła Skuteckiego, który najprawdopodobniej będzie kandydatem z konkurencyjnej listy Kukiz15. Obecnie start Kukiz15 stoi pod znakiem zapytania, z uwagi na konieczność pozbierania podpisów.

 

Konfederacja informuje, że posiada już w kujawsko-pomorskim wymaganą liczbę podpisów, najprawdopodobniej w naszym województwie udało się je zebrać najszybciej i do końca tygodnia planowana jest rejestracja listy wyborczej w PKW.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)