Jesteś tutaj: HomeEurowyboryKosma Złotowski konwencją zainaugurował kampanię wyborczą

Kosma Złotowski konwencją zainaugurował kampanię wyborczą

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego sobota, 27 kwiecień 2019 21:38

W Operze Nova odbyła się w sobotę pierwsza konwencja w tej kampanii wyborczej w naszym regionie. Była to konwencja lidera listy Prawa i Sprawiedliwości, europosła Kosmy Złotowskiego. Wielokrotnie podkreślano, że Polska nie zamierza opuszczać w Unii Europejskiej, ale też nie należy ze wszystkim co mówi Bruksela się zgadzać.

Konwencję poprowadził były radny wojewódzki Andrzej Walkowiak. Jako pierwszy wystąpił na niej były wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki - Od czasów ubiegłorocznych wyborów samorządowych próbuje się Polakom wmówić, że my jesteśmy za wyprowadzeniem Polski z Unii Europejskiej. Że jesteśmy przeciwko wartościom europejskim i patrzymy na wschód, że bliżej nam jest pana Putina. Komu jest bliżej Putina to być może powie Donald Tusk, który przechadzał się z nim na molo w Sopocie.

 

Dalej Kownacki podkreślał, że o wejście Polski do Unii Europejskiej i NATO zabiegał śp. premier Jan Olszewski, który jest swego rodzaju mentorem dla niego oraz dla Prawa i Sprawiedliwości.

 

- My mamy do Unii Europejskiej podejście racjonalne. To jest narzędzie, pewien środek, który powinniśmy dla dobra naszego kraju wykorzystywać. Ani nie ślepo wierząc co nam powiedzą, ani na wszystko ślepo się godząc, ale też nie wszystko ślepo odrzucać, bo stwarza Unia Europejska pewne możliwości które dla Polski są dobre. Są to rzeczy, które wymagają powiedzenia więcej niż Unia Europejska tak albo nie – podkreślał poseł Marcin Horała z Gdynii, przewodniczący komisji śledczej ds. VAT.

 

W konwencji udział wzięli również ministrowie, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski oraz minister przy premierze Morawieckim Łukasz Schreiber, bliski współpracownik polityczny Złotowskiego - Dla mnie Kosma i Reagan to są dwie niezwykłe osoby jako dla polityka. Reagan to osoba na której się bardzo wzoruje, jeżeli można tak powiedzieć taki wzór kogoś kto działał w życiu publicznym, a Kosma jest tą osobą która była dla mnie przez wiele lat mentorem, takim nie z książek ale w realnym życiu. Ronald Reagan powiedział kiedyś niezwykle mądrą rzecz, jakby postawić w pewnym miejscu Warszawy drogowskaz, do odległość między Warszawą a Brukselą, a Warszawą i Moskwą jest w zasadzie ta sama. Polska nie jest ani na wschodzie ani na zachodzie Europy, że Polska jest w samym sercu cywilizacji europejskiej. Będąc w tym sercu dała wiele Europie, Polska chce być Polską i wyznawać swoje wartości i chce walczyć o swoją wolność i nie pozwoli na zdławienie tej wolności.

 

W swoim wystąpieniu Kosma Złotowski mówił z jednej strony o próbie dążenia niektórych elit brukselskich do likwidacji państw narodowych, czemu Polacy się będą sprzeciwiać, a także o zafascynowaniu socjalizmem gospodarczym, czego przykładem miał być niekorzystny dla polskich kierowców pakiet mobilności. W opinii polityka związane może być to z tym, że zachodnie państwa nie poznały na własnej skórze gospodarki centralnie planowanej, co doskonale rozumieją obywatele środkowej Europy.

 

 

- PZPR kształtuje dzisiaj politykę Koalicji Europejskiej, w tym również Platformy Obywatelskiej. Dzisiaj pada pytanie do Radka Sikorskiego – co z Twoją strefą zdekomunizowaną? Czy w tej Twojej strefie zdekomunizowanej zagościł na stałe ostatni sekretarz PZPR w Bydgoszczy Janusz Zemke? Na to pytanie Radosław Sikorski odpowiada – bo ci komuniści wprowadzali nas do Unii Europejskiej i nas z niej nie wyprowadzą. Ci komuniści, premier Cimoszewicz i Miller, w sprawie Unii Europejskiej zmieniali zdanie już cztery razy, najpierw byli za socjalizmem, później byli za RWPG przeciwko EWG, potem byli przeciwko NATO a za Układem Warszawski, a potem im się zmieniło. Kto wie czy za dwa lata im się nie zmieni – mówił europoseł Kosma Złotowski.

 

Podczas konwencji zaprezentowano nagranie z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, w którym stwierdza,że Złotowski to w jego opinii najlepszy kandydat z województwa kujawsko-pomorskiego

 

 

Warte obejrzenia

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021