Jesteś tutaj: HomeEurowyboryPO i PiS nie wiedzą kogo wystawić

PO i PiS nie wiedzą kogo wystawić

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego czwartek, 06 luty 2014 20:12

Gdy partie uważające się za lewicowe, czyli SLD i Twój Ruch po części odkryli karty w kwestii jedynek na listach wyborczych do Parlamentu Europejskiego, to  nie zanosi się, abyśmy szybko poznali kandydatów PO i PiS. Te ugrupowania maja bowiem problem z wyłonieniem kandydatów.

Okręg kujawsko-pomorski do łatwych nie należy i o tym ilu będziemy mieli przedstawiciele w Parlamencie Europejskim zależeć będzie od frekwencji. Sondaże największe szanse dają Januszowi Zemke z SLD, PO i PiS czeka natomiast ciężki bój. Nie ma się zatem dziwić, że partie Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego nie chcą odsłaniać kart.

 

Ostateczny kształt listy wyborczej Platformy Obywatelskiej poznać mamy dopiero 22 marca, czyli jeszcze prawie dwa miesiące przed nami. Jeszcze do niedawna w kuluarach się mówiło, że o ,,jedynkę” walczyć będzie obecny europoseł Tadeusz Zwiefka z szefem regionu PO posłem Tomaszem Lenz. W ostatnich dniach wewnątrz partii Tuska mówi się, że liderem kujawsko-pomorskiej listy może być ktoś z zewnątrz. Pada nazwisko – Henryki Krzywonos oraz były ministrów Michała Boniego i Jacka Rostowskiego

 

Także zapewne Prawo i Sprawiedliwość nie będzie się śpieszyć z przedstawieniem kształtu listy wyborczej. Najprawdopodobniej tak jak 5 lat temu partia Kaczyńskiego zdecyduje się na wystawienie kandydata niezwiązanego z naszym województwem. Nie będzie to jednak raczej obecny europoseł Ryszard Czarnecki, który w naszym regionie jest spalony, a w partii można nieoficjalnie usłyszeć, że będzie on liderem listy we Wrocławiu. 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Październik 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31