Jesteś tutaj: HomeEurowyborySLD ma program na Eurowybory

SLD ma program na Eurowybory

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego wtorek, 11 luty 2014 11:19

Gdy inne komitety kompletują listy Sojusz Lewicy Demokratycznej ma ten etap już za sobą. W sobotę partia Leszka Millera  w sobotę przedstawiła już zarys programowy pod te wybory.

 

Unia Europejska Kurs na zmianę – taki tytuł nosi dokument programowy przedstawiający cele jakie stawiają sobie politycy SLD na najbliższe 5 lat.

 

Odrodzenie gospodarki

SLD uważa, że Unia Europejska powinna zerwać z liberalnymi dogmatami i zamiast zaciskać pasa na każdym kroku skupić się na tworzeniu miejsc pracy, co ma pozwolić rozwinąć europejską gospodarkę i wyjść z kryzysu ekonomicznego.

 

Sojusz Lewicy Demokratycznej deklaruje, że przedstawiciele tej partii w Parlamencie Europejskim będą dążyć do przyjaznych warunków funkcjonowania małych i średnich przedsiębiorstw.

 

Europejczycy płacą za kryzys, którego nie wywołali. Koszty ratowania europejskich banków, zrujnowanych przez spekulacje finansowe to 7 bilionów złotych. To tyle ile ponad 20 letni budżet Polski  - czytamy w programie SLD. Partia ta proponuje dążenie do likwidacji rajów podatkowych w Unii Europejskiej oraz zmianę przepisów dotyczących funkcjonowania bankowości, aby zmniejszyć maksymalnie możliwość nadużyć. Ponadto SLD chce opodatkować rynki walutowe i finansowe.

 

Wyrównać prawa pracownicze

Zdaniem autorów programu obecnie nie ma równowagi sił pomiędzy pracownikami i pracodawcami. SLD będzie chciało wzmocnić pozycję związków zawodowych oraz wprowadzić uniwersalny dla całej Unii Europejskiej katalog praw pracowniczych.

 

Ponadto SLD chce postawić na:

- aktywną walkę z biedą i wykluczeniem społecznym

- powstrzymać proces urynkowienia edukacji i służby zdrowia

- walczyć z nierównością społeczną i rosnącym wpływom skrajnej prawicy

- walczyć z przemocą wobec kobiet

- walczyć z korupcją i nadużyciami

 

Politycy SLD w Parlamencie Europejskim będą współtworzyć frakcję Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów (S&D).  Obecnie funkcję Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego pełni jeden z liderów tej frakcji, niemiecki polityk Martin Schulz.

 

Liderem listy wyborczej SLD – UP w województwie kujawsko-pomorskim jest europoseł Janusz Zemle. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10