Jesteś tutaj: HomeEurowyboryRobert Winnicki zainaugurował kampanie narodowców

Robert Winnicki zainaugurował kampanie narodowców

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego środa, 26 marzec 2014 22:02

W środę w Toruniu gościł jeden z liderów Ruchu Narodowego Robert Winnicki, prezes honorowy Młodzieży Wszechpolskiej. Zaprezentował on oficjalnie listy tego komitetu w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

 

Hasłem Ruchu Narodowego w tych wyborach jest – Radykalna zmiana. Skupia on głównie młodych ludzi, którzy chcą naprawy Rzeczypospolitej, a zarazem prezentują poglądy eurosceptyczne. Stąd też przedstawiciele Ruchu Narodowego wraz z podobnymi siłami z innych państw Europy będą walczyć, o to, aby Unia Europejska w jak najmniejszym stopniu ingerowała w funkcjonowanie państw europejskich.

 

Będziemy dążyć do naprawy Rzeczpospolitej, postawimy na odbudowę etosu służby publicznej. Chcemy twardo bronić polskich interesów wobec sił międzynarodowych i brukselskiej biurokracji. Poprzemy budowę Europy niepodległych narodów, opartej na dobrowolnej współpracy gospodarczej – głosi deklaracja Ruchu Narodowego.

 

Liderką listy została dr Marta Cywińska poetka oraz wykładowczyni warszawskiej SGGW. Nie jest to zatem kandydatka związana z naszym regionem. Jej zainteresowania badawcze skupiają się m.in. wokół antropologii kultury, współczesnej filozofii francuskiej, związków literatury z psychologią, dziejów literatury i obyczajowości kresowej. Dr Cywińska zna biegle język francuski i włoski. Została wyróżniona tytułem Ambasadora Poetyckiego prestiżowego kwartalnika francuskiego Art et Poésie de Touraine. Od lat angażuje się także w życie społeczne: jest członkiem kilku stowarzyszeń i towarzystw.

 

Zapewne będzie toczyć burzliwe debaty z kandydatką Twojego Ruchu Kazimierą Szczuką, gdyż prezentuje zupełnie odwrotne poglądy -Marta Cywińska zdecydowanie przeciwstawia się aborcji i eutanazji. Z wrodzoną erudycjąkrytykuje ideologię gender, nazywając ją „czymś między kiczem a profanacją (...),posiadającą wspólną cechę z obecnym stanem sfery politycznej: skostnieniem,celebryckością, hermetycznością”. Swój start w wyborach tłumaczy troską o edukacjęprzyszłych pokoleń – informuje nas sztab RN.

 

Z drugiego miejsca wystartuje Wojciech Wilkowski, działacz społeczny ze Świecia, który kilka dni temu w rozmowie z nami wyraził pogląd, że województwo kujawsko-pomorskie jest sztucznym tworem administracyjnym, stąd też należało by zacząć rozwijać w sposób zrównoważony całe województwo, a nie tylko skupiać się na budowaniu metropolii bydgosko-toruńskiej, która także była by tworem typowo administracyjnym, a nie fukcjonalnym.

 

Zachodnią część województwa będzie reprezentować także prowadząca działalność gospodarczą, studentka z Bydgoszczy Weronika Szendel oraz Irena Borucka z Inowrocławia.

 

Listę zamknie dr Rafał Długosz z bydgoskiego UTP.

 

Polscy narodowcy dość blisko współpracują z węgierskim Jobbikiem, partią eurosceptyczną, która jest trzecią siłą w tamtejszym parlamencie krajowym.

 

Lista kandydatów dla okręgu nr 2 (kujawsko-pomorskie):

1 dr Marta Cywińska, wykładowca akademicki, pisarka, ur.1968r.
2 Wojciech Wilkowski, Świecie, nauczyciel, ur. 1971r.
3 Piotr Hrabski, Toruń, absolwent politologii, ur. 1986r.
4Weronika Szendel, Bydgoszcz, studentka politologii, ur. 1989r
5 Wojciech Połączak, Toruń, absolwent historii, ur. 1987r.
6 Irena Borucka, Inowrocław, przedsiębiorca, ur. 1981r.
7 Miłosz Anduła, Toruń, absolwent politologii, ur. 1987r.
8 Julia Laskowska, Toruń, studentka socjologii, ur. 1989r.
9 Jakub Jerzy Piotrowski, Włocławek, przedsiębiorca, ur.1978r.
10 dr Rafał Długosz Bydgoszcz, nauczyciel akademicki, ur. 1971r.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj