Jesteś tutaj: HomeEurowyborySolidarna Polska może się nie zarejestrować

Solidarna Polska może się nie zarejestrować

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego wtorek, 15 kwiecień 2014 14:12

Na 10 godzin przed zakończeniem rejestracji list wyborczych Komitet Wyborczy Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro zarejestrował się w tylko 6 okręgach. Czasu coraz mniej, a niezarejestrowanie się we wszystkich okręgach znacznie osłabi szansę tego ugrupowania w tych wyborach.

 

W sobotę działacze Solidarnej Polski z województwa kujawsko-pomorskiego przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy, gdzie mieści się Biuro Komisarza Wyborczego, poinformowali o tym, że chcą tego dnia zarejestrować listy w okręgu nr 2. Ta sztuka się jednak nie udała z powodu wielu uchybień formalnych. PKW wezwało kujawsko-pomorskie struktury SP do usunięcia braków. Mijają kolejne dni, a lista nie jest nadal zarejestrowana. Podobna sytuacja ma miejsce w innych województwach.

 

PKW w Bydgoszczy poinformowało nas, że decyzje odnośnie rejestracji patii Zbigniewa Ziobro w naszym województwie zapadną po południu. Do czasu zebrania się komisji wyborczej szczegółowe informacje nie są udzielane. Także nie uzyskaliśmy odpowiedzi na pytanie, czy Solidarna Polska dostarczyła wymaganą liczbę podpisów, w co wątpią byli działacze tej partii z Bydgoszczy.

 

Oficjalnie SP informuje, że w kujawsko-pomorskim zebrano ponad 15 tys. podpisów, przy 10 tys. wymaganych.

 

W województwie kujawsko-pomorskim do chwili obecnej zarejestrowano 8 komitetów:

Polska Razem, Nowa Prawica, PSL, Europa Plus-Twój Ruch, SLD-UP, PO, PiS, Ruch Narodowy.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj