Jesteś tutaj: HomeInowrocławZmarło dwóch radnych Kruszwicy

Zmarło dwóch radnych Kruszwicy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 13 luty 2013 19:58

Poniedziałek był czarnym dniem dla kruszwickiego samorządu. Jednego dnia zmarło bowiem dwóch radnych Zbigniew Ryż i Kajetan Kędziora.

Zbigniew Ryż zmarł nad ranem, miał 50 lat, związany był z Polskim Stronnictwem Ludowym. Mieszkał w Racicach, dla których walczył o powołanie niepublicznej szkoły.

 

Po południu zmarł także 76 letni Kajetan Kędziora, były dyrektor parku krajobrazowego. Do rady gminy dostał się z komitetu wyborczego – Razem Kruszwica.

 

Uchwałę o wygaśnięciu ich mandatów będzie musiała podjąć teraz rada gminy. Ich miejsca w radzie zajmą osoby, które uzyskały kolejne wyniki na listach wyborczych. Propozycję zostania radnymi otrzymają zatem – Krzysztof Sulczyński z Razem Kruszwica i Julian Kukuczka.

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu