Jesteś tutaj: HomeInowrocław Kto ma wpływ na decyzje w szpitalu?

Kto ma wpływ na decyzje w szpitalu?

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław piątek, 15 luty 2013 15:59

Część radnych miejskich za likwidację oddziału rehabilitacyjnego inowrocławskiego szpitala obarcza PSL i SLD, które rządzą starostwem będącym organem prowadzącym szpitala. Wicestarosta twierdzi jednak, że politycy nie prowadzą nacisków na dyrektora szpitala.

 

Dlaczego żaden poseł z PSL ani SLD nie interweniował w imieniu swoich partyjnych kolegów, aby NFZ przeznaczył większe środki. A może władze powiatu zwracały się z takim apelem do Pani poseł Anny Bańkowskiej i posła Eugeniusza Kłopotka, ale kolokwialnie mieli nasz szpital gdzieś? - pisze na swoim blogu wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia Maciej Szota. Zobacz cały wpis

 

To nie jest ze szkodą dla społeczeństwa – odpowiada nam wicestarosta z nadania SLD Włodzimierz Figas - Czasami trzeba spojrzeć trzeba też na aspekty ekonomiczne. Decyzję podejmuje jednak dyrektor szpitala, starostwo na niego nie wpływa.

 

Szotę to tłumaczenie jednak nie przekonuje – Pod uchwałą zarządu powiatu o restrukturyzacji i zwolnieniach znajduje się nazwisko Pana Figasa.

 

Oddział rehabilitacji w Inowrocławiu mógłby funkcjonować, gdyby Narodowy Fundusz Zdrowia przeznaczył szpitalowi większe środki. Interwencję w funduszu zapowiedział poseł Tomasz Latos - Będę chciał tą sprawę jak najszybciej wyjaśnić.

 

Za kilka dni pracę straci około 60 osobowy personel oddziału, a mieszkańcy Inowrocławia najbliższy oddział rehabilitacyjny będą mieli dopiero w Bydgoszczy.

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu