Jesteś tutaj: HomeInowrocławUczeń kujawskiego liceum zwiedzał Oslo. Dlaczego?

Uczeń kujawskiego liceum zwiedzał Oslo. Dlaczego?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 17 kwiecień 2018 16:56
Uczeń kujawskiego liceum zwiedzał Oslo. Dlaczego? Fot: Nadesłane

Na dwa dni do stolicy Norwegii Oslo pojechał Jakub Czuba, uczeń klasy 2 II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu, wraz z opiekunem Waldemarem Wąśniewskim. Była to nagroda ufundowana przez Fundację im. Lecha Wałęsy.

W Oslo co roku wręczana jest Pokojowa Nagroda Nobla, której laureatem z 1983 roku jest były Prezydent RP Lech Wałęsa. Jakub Czuba z klasy 2d o profilu lingwistyczno-społecznym zajął 3 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla.

 

Bliżej ich sylwetki mógł poznać już podczas pobytu w Norwegii, gdzie zwiedził Muzeum Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

  • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

    Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu