Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzekają nas wielkie inwestycje?

Czekają nas wielkie inwestycje?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 22 marzec 2013 16:58

W poniedziałek radni sejmiku zdecydują o przyjęciu wstępne stadium Strategii Rozwoju Województwa 2014-2020. Patrząc na listę projektów kluczowych Inowrocław może być zadowolony.

Samorząd Województwa proponuje bowiem zrealizowanie w tej perspektywie finansowej przebudowę drogi krajowej nr 15 do standardu drogi ekspresowej, na odcinku Toruń – Inowrocław - Gniezno. Trochę niższy standard ma mieć droga krajowa nr 25 z Inowrocławia do Bydgoszczy.

Projektem kluczowym ma być także budowa obwodnicy stolicy Kujaw Zachodnich.

 

Z inwestycji kolejowych linia 131 (Gdynia – Bydgoszcz – Inowrocław) ma uzyskać standard prędkości rozkładowej w ruchu pasażerskim 160km/h. Identyczne warunki techniczne ma spełniać także linia kolejowa nr 353 (Poznań – Inowrocław – Toruń – Ilawa).

 

Planuje się przyjęcie pełnej strategii do września. Będzie to najważniejszy dokument planistyczny dla naszego województwa.

 

Plany ambitne, musimy jednak pamiętać, że za drogi krajowe odpowiadają urzędnicy w Warszawie, a nie Toruniu. I tutaj w pewnym stopniu Samorząd Województwa będzie zależny od działań wyższego szczebla.

 

Podobnie sytuacja wygląda z liniami kolejowymi, chodź tutaj warto przypomnieć, że linia kolejowa nr 131 jest inwestycją o znaczeniu kontynentalnym, ma ona do 2020 łączyć na wysokim standardzie Morze Bałtyckie z Morzem Adriatyckim. Jeżeli chodzi o linie 353, o ile w przypadku odcinka do Poznania inwestycje są dość prawdopodobne, chociażby z tego powodu, że przebiega po tej trasie połączenie łączące Trójmiasto z Berlinem, o ile w kierunku Torunia nie możemy mieć już takiej pewności.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu