Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzy odra jest zagrożeniem w Polsce? Będą dyskutować o tym na forum ratownictwa

Czy odra jest zagrożeniem w Polsce? Będą dyskutować o tym na forum ratownictwa

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 13 listopad 2018 13:34
Czy odra jest zagrożeniem w Polsce? Będą dyskutować o tym na forum ratownictwa Fot: Christophe Libert

Będzie to już XXIII Ogólnopolskie Forum Ratownictwa, którego gospodarzem będzie jutro (14 listopada) Inowrocław. Będzie to przede wszystkim okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy samorządami. Forum otworzy wykład na tematy związane epidemiologiom, w tym ostatnimi zachowaniami na odrę na Mazowszu.

Forum rozpocznie się o godzinie 11:00 na hali widowiskowo-sportowej w Inowrocławiu. Wykład otwarcia wygłosi Izabela Kucharska, Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego, w którym przedstawi aktualną sytuację dotyczącą zachorowań na odrę.

 

Ponadto podczas sesji naukowej zostanie przeprowadzona debata z udziałem ordynatorów szpitalnych oddziałów ratunkowych, dyrektorów stacji pogotowia ratunkowego
i konsultantów w dziedzinie medycyny ratunkowej na temat: „Szpitalne oddziały ratunkowe i zespoły ratownictwa medycznego w systemie bezpieczeństwa zdrowotnego powiatu i województwa. Analiza doświadczeń, wnioski i rekomendacje”. Planuje się także przeprowadzenie dyskusji dotyczącej bieżących problemów w funkcjonowaniu systemu ratownictwa medycznego.

 

W trakcie konferencji zostanie przedstawiony dorobek naukowy i organizacyjny nestora polskiej anestezjologii i ratownictwa medycznego śp. prof. dr hab. Witolda Jurczyka oraz nestora niemieckiej anestezjologii i ratownictwa medycznego śp. prof. Friedricha Wilhelma Ahnefelda.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, a także rektorzy: UMK w Toruniu, UAM w Poznaniu oraz Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Wśród organizatorów konferencji obok prezydenta Inowrocławia, znajduje się też Wielospecjalistyczny Szpital im. Ludwika Błażka w Inowrocławiu oraz Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis czy Mustang?

  Za nami 29 kolejka V ligi – w tym tygodniu Zawisza będący pewnym awansu do IV ligi pauzował z powodu wycofania się z rozgrywek Iskry Ciechocin. W tej kolejce nie wybiegli na boisko również piłkarze Mustanga Ostaszewo, którzy z powodu wycofania się z rozgrywek Gryfa Siecienko sobotni mecz wygrali poprzez walkower. Wicelider Sportis Łochowo wygrał 1:2 na wyjeździe z Pomorzaninem Serock.

 • Trzy lata i trzy awanse

  Zaczęło się w 2016 roku, gdy pojawiła się realna groźba, że Zawisza zniknie z piłkarskiej mapy Polski, gdy wręcz sensacyjnie klub nie otrzymał licencji na grę w I lidze. Zapadła decyzja, aby oddolnie odbudować piłkę na Zawiszy - zaczęto od B-klasy, bez większego prestiżu, ale patrząc długofalowo do przodu. Dzisiaj mamy już IV ligę, a cel pozostaje niezmienny Ekstraklasa.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Powyborczy krajobraz. Czyli co tam w polityce słychać?

   

  W krajowej polityce po wyborach do Parlamentu Europejskiego rozpoczął się sezon ogórkowy, jeszcze mniej dzieje się lokalnie, co jednak nie oznacza, że jest to czas bezowocny. Za kilka tygodni znowu będą duże emocje przed najważniejszymi wyborami, do krajowego parlamentu.

 • Umowa z Włochami zerwana, ale wątpliwości coraz więcej

  W tym tygodniu media obeszła informacja, że GDDKiA ,,pogoniła” włoską firmę z placu budowy. Jest to daleko posunięta przenośnia, bowiem od kilku miesięcy właściwie prace się nie toczyły, więc na placu budowy i tak nic się nie działo. Będzie trzeba teraz rozstrzygnąć nowy przetarg, a to przesunie ukończenie inwestycji w czasie. Do kiedy? O to właściwie trzeba pytać jasnowidza, bowiem trudno merytorycznie odpowiedzieć na pytania dotyczące terminów realizacji poszczególnych odcinków.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.