Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzy odra jest zagrożeniem w Polsce? Będą dyskutować o tym na forum ratownictwa

Czy odra jest zagrożeniem w Polsce? Będą dyskutować o tym na forum ratownictwa

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 13 listopad 2018 13:34
Czy odra jest zagrożeniem w Polsce? Będą dyskutować o tym na forum ratownictwa Fot: Christophe Libert

Będzie to już XXIII Ogólnopolskie Forum Ratownictwa, którego gospodarzem będzie jutro (14 listopada) Inowrocław. Będzie to przede wszystkim okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy samorządami. Forum otworzy wykład na tematy związane epidemiologiom, w tym ostatnimi zachowaniami na odrę na Mazowszu.

Forum rozpocznie się o godzinie 11:00 na hali widowiskowo-sportowej w Inowrocławiu. Wykład otwarcia wygłosi Izabela Kucharska, Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego, w którym przedstawi aktualną sytuację dotyczącą zachorowań na odrę.

 

Ponadto podczas sesji naukowej zostanie przeprowadzona debata z udziałem ordynatorów szpitalnych oddziałów ratunkowych, dyrektorów stacji pogotowia ratunkowego
i konsultantów w dziedzinie medycyny ratunkowej na temat: „Szpitalne oddziały ratunkowe i zespoły ratownictwa medycznego w systemie bezpieczeństwa zdrowotnego powiatu i województwa. Analiza doświadczeń, wnioski i rekomendacje”. Planuje się także przeprowadzenie dyskusji dotyczącej bieżących problemów w funkcjonowaniu systemu ratownictwa medycznego.

 

W trakcie konferencji zostanie przedstawiony dorobek naukowy i organizacyjny nestora polskiej anestezjologii i ratownictwa medycznego śp. prof. dr hab. Witolda Jurczyka oraz nestora niemieckiej anestezjologii i ratownictwa medycznego śp. prof. Friedricha Wilhelma Ahnefelda.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, a także rektorzy: UMK w Toruniu, UAM w Poznaniu oraz Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Wśród organizatorów konferencji obok prezydenta Inowrocławia, znajduje się też Wielospecjalistyczny Szpital im. Ludwika Błażka w Inowrocławiu oraz Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Październik 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Wiadomości z regionu

Śledź nas