Jesteś tutaj: HomeInowrocławW inowrocławskich szkołach starsi uczniowie z obowiązkowymi maskami i pomiarami temperatury

W inowrocławskich szkołach starsi uczniowie z obowiązkowymi maskami i pomiarami temperatury

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 27 sierpień 2020 11:49

Obecnie jednym z najważniejszych tematów w Polsce jest powrót od przyszłego tygodnia uczniów do szkół, w tak dużej skali będzie to bowiem powrót od marca, gdy z uwagi na zagrożenie epidemiczne zdecydowano się zawiesić naukę w trybie stacjonarnym. COVID-19 jest z nami jednak nadal, stąd też względy sanitarne są niezwykle ważne. Dyrektorzy szkół prowadzonych przez miasto Inowrocław podjęli już pewne działania.

Dyrektorzy szkół spotykali się w ostatnim czasie z przedstawicielami Urzędu Miasta oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, owocem tych spotkań jest wdrożenie pewnych zasad. Najważniejszą zasadą jest obowiązkowe noszenie maseczek przez pracowników szkoły i uczniów klas starszych na przerwach i podczas poruszania się po budynku. Będą prowadzone również obowiązkowe pomiary temperatury ciała.

 

W toku spotkań ustalono również:

- obowiązek dezynfekcji rąk przez uczniów oraz pracowników przy wejściu do budynku,

- częste mycie rąk w trakcie przebywania w szkole lub przedszkolu

(środki dezynfekcyjne oraz środki czystości w tym zakresie zabezpieczać będą placówki),

- zachowanie dystansu społecznego,

- częste wietrzenie sal,

- dezynfekcja wyposażenia sal i powierzchni dotykowych,

- ograniczenie do minimim wstępu do budynku osób trzecich, a każda osoba wchodząca będzie musiała być wyposażona w osłonę ust i nosa oraz zdezynfekować ręce przed wejściem,

przerwy w zajęciach uczniów klas 1-3 będą organizowane przez nauczyciela uczącego w taki sposób, aby nie pokrywały się one z przerwami innych uczniów,

- w zależności od warunków organizacyjnych oraz lokalowych szkół, klasy będą przyporządkowywane do jednej sali dydaktycznej.

 

Dyrektorzy są też zobowiązani, aby tam gdzie jest to możliwe, oddzielić przestrzeń szkolną od przedszkolnej, poprzez oddzielne wejścia, aby odseparować od siebie te strefy.

 

Miasto Inowrocław odpowiada za prowadzenie szkół na szczeblu podstawowym. Powyższe ustalenia mają charakter lokalny, może się bowiem okazać, że na szczeblu ministerstwa zapadną bardziej restrykcyjne ustalenia, wówczas inowrocławskie szkoły będą musiały się do nich dostosować.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu