Jesteś tutaj: HomeInowrocławW inowrocławskich szkołach starsi uczniowie z obowiązkowymi maskami i pomiarami temperatury

W inowrocławskich szkołach starsi uczniowie z obowiązkowymi maskami i pomiarami temperatury

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 27 sierpień 2020 11:49

Obecnie jednym z najważniejszych tematów w Polsce jest powrót od przyszłego tygodnia uczniów do szkół, w tak dużej skali będzie to bowiem powrót od marca, gdy z uwagi na zagrożenie epidemiczne zdecydowano się zawiesić naukę w trybie stacjonarnym. COVID-19 jest z nami jednak nadal, stąd też względy sanitarne są niezwykle ważne. Dyrektorzy szkół prowadzonych przez miasto Inowrocław podjęli już pewne działania.

Dyrektorzy szkół spotykali się w ostatnim czasie z przedstawicielami Urzędu Miasta oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, owocem tych spotkań jest wdrożenie pewnych zasad. Najważniejszą zasadą jest obowiązkowe noszenie maseczek przez pracowników szkoły i uczniów klas starszych na przerwach i podczas poruszania się po budynku. Będą prowadzone również obowiązkowe pomiary temperatury ciała.

 

W toku spotkań ustalono również:

- obowiązek dezynfekcji rąk przez uczniów oraz pracowników przy wejściu do budynku,

- częste mycie rąk w trakcie przebywania w szkole lub przedszkolu

(środki dezynfekcyjne oraz środki czystości w tym zakresie zabezpieczać będą placówki),

- zachowanie dystansu społecznego,

- częste wietrzenie sal,

- dezynfekcja wyposażenia sal i powierzchni dotykowych,

- ograniczenie do minimim wstępu do budynku osób trzecich, a każda osoba wchodząca będzie musiała być wyposażona w osłonę ust i nosa oraz zdezynfekować ręce przed wejściem,

przerwy w zajęciach uczniów klas 1-3 będą organizowane przez nauczyciela uczącego w taki sposób, aby nie pokrywały się one z przerwami innych uczniów,

- w zależności od warunków organizacyjnych oraz lokalowych szkół, klasy będą przyporządkowywane do jednej sali dydaktycznej.

 

Dyrektorzy są też zobowiązani, aby tam gdzie jest to możliwe, oddzielić przestrzeń szkolną od przedszkolnej, poprzez oddzielne wejścia, aby odseparować od siebie te strefy.

 

Miasto Inowrocław odpowiada za prowadzenie szkół na szczeblu podstawowym. Powyższe ustalenia mają charakter lokalny, może się bowiem okazać, że na szczeblu ministerstwa zapadną bardziej restrykcyjne ustalenia, wówczas inowrocławskie szkoły będą musiały się do nich dostosować.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Pacjenci skarżą się na zamknięte przychodnie, a eksperci wskazują na skutki zaniedbania profilaktyki

  Pandemia COVID-19 sprawiła, że nieobecne do tej pory w szerszym spektrum usługi zaczęły się rozwijać – taką usługą są teleporady, czyli zdalne konsultacje z lekarzem, które są refundowane. Teleporada jednak nie zawsze jest wstanie zastąpić wizytę u lekarza, ale można odnieść wrażenie, że w wielu przychodniach tak jest to traktowane, czyli teleporad się nadużywa. Nie zawsze można się też do lekarza dodzwonić. To wszystko przekłada się na rozgoryczenie pacjentów, także w naszym regionie.

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz

Wiadomości z regionu