Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadny proponuje budowę spalarni w Inowrocławiu

Radny proponuje budowę spalarni w Inowrocławiu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 19 listopad 2020 13:47

Radny koalicji Grzegorz Kaczmarek wystąpił na początku listopada z interpelacją do prezydenta Inowrocławia o budowę spalarni odpadów komunalnych, co w jego opinii pozwoli ograniczyć liczbę składowisk. Odpowiedź zastępcy prezydenta jest w tym zakresie jednak jednoznaczna.

Radny Kaczmarek w budowie spalarni widzi też korzyści gospodarcze – Sektor przekształcania, przetwarzania odpadów to także sektor niezwykle perspektywiczny, niejednokrotnie stymulujący gospodarkę lokalną i regionalną. Istnieje więc możliwość postrzegania tego zagadnienia jako pewnego rodzaju szansy rozwojowej – czytamy w interpelacji radnego.

 

Zastępca prezydenta Ewa Witkowska jednoznacznie informuje radnego, że takiego planu nie ma, jednocześnie wspominając, że taką inwestycje planuje sektor prywatny. Wiosną został podpisany list intencyjny pomiędzy firmą Remondis a Soda Ciech Polska. Spalarnia – po zgodzie Ministerstwa Środowiska – miałaby powstać na Mątwach w sąsiedztwie zakładów grupy Ciech. Zakłady sodowe liczą, że we współpracy z Remondisem obniżą koszty uzyskania pary.

 

Warte obejrzenia

  • Remis w meczu na szczycie – Zawisza mistrzem jesieni

    W zaległym meczu 15 kolejki IV ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował z Włocłavią Włocławek, pod fenomenalnej końcówce meczu. Dla niebiesko-czarnych oznacza to pozycję lidera do końca 2020 roku. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, plus kilka zaległych meczów.

    Etykiety: piłka nożna
  • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

    Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu