Jesteś tutaj: HomeInowrocławWpływy z opłaty ,,za śmieci” realnie są mniejsze niż zakładano. Na razie nie ma zapowiedzi podwyżek?

Wpływy z opłaty ,,za śmieci” realnie są mniejsze niż zakładano. Na razie nie ma zapowiedzi podwyżek?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 08 grudzień 2020 17:51

Według przyjętych w Inowrocławiu stawek za odbiór odpadów komunalnych miesięcznie do systemu powinno wpływać ponad 1,5 mln zł, czyli ponad 18,3 mln zł rocznie. Zgodnie z przepisami system gospodarowania odpadami powinien się bilansować, czyli nie przynosić gminie zysku, a najlepiej także straty. Okazuje się jednak, że szacunki o które się oparto różnią się o kilka procent od rzeczywistości.

Radny Solidarnej Polski Damian Polak wskazuje w interpelacji, że w projekcie budżetu na 2021 rok założono wpływy na poziomie nieco ponad 16,5 mln zł, co daje ponad 1,8 mln zł, w stosunku do obowiązujących w 2020 roku szacunków.

 

W odpowiedzi zastępca prezydenta Ewa Witkowska wyjaśnia, że założone na 2021 rok wpływy to efekt urealnienia wpływów. Wiele samorządów ma bowiem problem, iż w praktyce okazuje się, że w systemie jest mniejsza liczba mieszkańców niż pierwotnie zakładano, co przekłada się na mniejsze wpływy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Szczególnie trudna sytuacja robi się w powiecie inowrocławskim. Epidemiczne podsumowanie lutego

    W lutym stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim nieco ponad 14 tys. zakażeń na COVID-19, co stanowi spadek o ponad 6 tys. w stosunku do stycznia. Spowodowane to nie było tylko faktem, że luty jest o 3 dni krótszym miesiącem, bowiem w lutym średnio dziennie na 100 tys. mieszkańców zakażały się 24 osoby, gdy w styczniu były to 32. W lutym stwierdzono 520 zgonów, o ponad 200 mniej niż w styczniu.

    Etykiety: covid19
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

Wiadomości z regionu