Jesteś tutaj: HomeInowrocławStarosta Inowrocławska zachęca do szczepienia się przeciwko COVID-19

Starosta Inowrocławska zachęca do szczepienia się przeciwko COVID-19

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 21 grudzień 2020 15:29
Starosta Inowrocławska zachęca do szczepienia się przeciwko COVID-19 Fot: Starostwo Inowrocław

Być może zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej szczepienia w Polsce przeciwko COVID-19 rozpoczną się już za tydzień, masowo spodziewać możemy się ich najszybciej w połowie stycznia. Szczepienia będą nieobowiązkowe, ale część osób publicznych postanowiło zachęcać Polaków, aby z tej możliwości skorzystali. Apel w tej sprawie wyraziła starosta powiatu inowrocławskiego Wiesława Pawlowska.

- Twierdzę, że mniejszym ryzykiem będzie szczepionka, niż skutki niezaszczepienia się. Chyba już nikt nie ma wątpliwości, ze choroba jest i zbiera swoje straszne żniwo. Pandemię odczuliśmy również dotkliwie w mojej najbliższej rodzinie. Mnie osobiście ominęły jakieś drastyczne objawy, ale moich najbliższych już nie - zaznaczyła Wiesława Pawłowska.

 

Starosta Pawłowska zapowiada, że skorzysta ze szczepienia w pierwszym możliwym terminie, choć ma za sobą przechorowanie COVID-19 – A peluję do wszystkich i to całym sercem, abyśmy się zaszczepili. To będzie gest odpowiedzialności za nasze zdrowie i życie, ale też za zdrowie i życie najbliższych i wszystkich rodaków.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Grudzień okazał się jeszcze tragiczniejszy o listopada

    W grudniu według danych Eurostatu w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 3,5 tys. zgonów, to najwięcej od czasu II wojny światowej, także więcej o listopada, który uznawany był do tej pory jako najbardziej tragiczny miesiąc – prawie 2,9 tys. zgonów. Wstępne dane wskazują, że w 2020 roku w naszym województwie zmarło ponad 26 tys. osób.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu