Jesteś tutaj: HomeInowrocławSolankowa przejdzie remont – z uwagi na położenie to reprezentacyjny trakt

Solankowa przejdzie remont – z uwagi na położenie to reprezentacyjny trakt

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 25 marzec 2021 14:13
Solankowa przejdzie remont – z uwagi na położenie to reprezentacyjny trakt Fot: Powiat Inowrocławski

W czwartek w czasie wideo narady prezydenta Inowrocławia i starosty powiatu inowrocławskiego uzgodniono współpracę przy przebudowie ulic Solankowej oraz Ducha Świętego. Wymaga o szczególnych uzgodnień, bowiem część tych ulic podlega Miastu Inowrocław, a część Powiatowi Inowrocławskiego, więc bez dialogu inwestować się nie da.

- Wszyscy jesteśmy zgodni, że zarówno dla miasta jaki i powiatu są to strategiczne drogi. Powinniśmy wspólnie partycypować w kosztach i zdecydować się na jedną koncepcję przebudowy tych ulic. Na początku musimy uporządkować stan prawny na odcinkach należących do obu samorządów. Zapewniam, że mamy dobrą wolę, ale też doświadczenie we współpracy przy realizacji inwestycji drogowych – mówi starosta Wiesława Pawłowska.

 

Włodarze miasta i powiatu wyrazili wolę wspólnej realizacji tych inwestycji. Miasto wystosuje teraz oficjalny list intencyjny do Zarządu Powiatu Inowrocławskiego w tej sprawie.

 

- Jestem przekonany, że uda się nam ten cel wspólnie osiągnąć. Taka współpraca przyniosła efekt już wcześniej przy budowie ronda turbinowego i przebudowie ulic, które do niego dobiegają. Ten nowy, wspólny projekt zakłada przebudowę nie tylko ważnych, ale też historycznych ulic Inowrocławia, dlatego, szczególnie w przypadku ulicy Solankowej, być może warto ogłosić konkurs dla biur projektowych na zagospodarowanie całej drogi – powiedział prezydent Ryszard Brejza.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu