Jesteś tutaj: HomeKruszwicaRząd przygotowuje się do budowy obwodnicy Kruszwicy

Rząd przygotowuje się do budowy obwodnicy Kruszwicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Kruszwica środa, 09 grudzień 2020 12:10
Rząd przygotowuje się do budowy obwodnicy Kruszwicy OpenStreetMaps

W ramach programu 100 obwodnic w naszym województwie znajdą się kolejne zadania – budowa obwodnic Kruszwicy i Lipna. W przypadku obwodnicy Kruszwicy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szykuje się do ogłoszenia przetargu na wstępne prace projektowe.

W Kruszwicy krzyżuje się droga biegnąca wzdłuż dróg krajowych nr 25 i 15 z drogą krajową nr 62 prowadzącą na Włocławek, z tego powodu Kruszwica boryka się z dużym ruchem tranzytowym. Celem budowy obwodnicy byłoby wyprowadzenie go poza miasto. W szczególności dla mieszkańców Kruszwicy dotkliwy jest ruch w centrum miasta. Szacuje się, że obwodnica będzie mieć około 7 km długości.

 

Wcześniej w rządowym programie budowy 100 obwodnic znalazły się obwodnice: Złotnik Kujawskich czy Strzelna wzdłuż drogi krajowej nr 25. Ponadto na DK 25 znacznie bardziej zaawansowane jest przygotowanie do budowy obwodnicy Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego.

 

26 stycznia 1920 - powrót Koronowa do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Znany jest wstępny termin budowy S-10 do Warszawy. Wielu z nas tego nie dożyje

    Droga ekspresowa S-10 połączyć ma zewnętrzną obwodnicę Warszawy z Toruniem, Bydgoszczą i Szczecinem. Budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń planuje się do 2025 roku, odcinek zachodni w kierunku Szczecina to perspektywa kolejnych lat, ale dość sensacyjny wydać się może termin oddania odcinka na wschód od Torunia.

  • Widoczny spadek liczby nowych zakażeń w kujawsko-pomorskim

    Średnia liczba zakażeń COVID-19 na 100 tys. mieszkańców, dla ostatnich 7 dni – wyniosła w województwie kujawsko-pomorskim 25, co jest w stosunku do analogicznego tygodnia spadkiem o 7. Wciąż jest to wynik wyższy od średniej krajowej – 14,5 – ale też znacznie niższy niż obserwowaliśmy to jeszcze na przełomie grudnia i stycznia.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu