Jesteś tutaj: HomeKruszwicaRząd przygotowuje się do budowy obwodnicy Kruszwicy

Rząd przygotowuje się do budowy obwodnicy Kruszwicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Kruszwica środa, 09 grudzień 2020 12:10
Rząd przygotowuje się do budowy obwodnicy Kruszwicy OpenStreetMaps

W ramach programu 100 obwodnic w naszym województwie znajdą się kolejne zadania – budowa obwodnic Kruszwicy i Lipna. W przypadku obwodnicy Kruszwicy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szykuje się do ogłoszenia przetargu na wstępne prace projektowe.

W Kruszwicy krzyżuje się droga biegnąca wzdłuż dróg krajowych nr 25 i 15 z drogą krajową nr 62 prowadzącą na Włocławek, z tego powodu Kruszwica boryka się z dużym ruchem tranzytowym. Celem budowy obwodnicy byłoby wyprowadzenie go poza miasto. W szczególności dla mieszkańców Kruszwicy dotkliwy jest ruch w centrum miasta. Szacuje się, że obwodnica będzie mieć około 7 km długości.

 

Wcześniej w rządowym programie budowy 100 obwodnic znalazły się obwodnice: Złotnik Kujawskich czy Strzelna wzdłuż drogi krajowej nr 25. Ponadto na DK 25 znacznie bardziej zaawansowane jest przygotowanie do budowy obwodnicy Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego.

 

19 marca 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

 

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
  • Dane o szczepieniach są tak prezentowane, że pogubić może się nawet wojewoda

    - W tej chwili mamy w województwie kujawsko-pomorskim 440 tys. (zaszczepionych) dawką pierwszą oraz dawkami dwiema 110 tys. osób – pochwalił się na wtorkowej konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Gdyby tak było to przynajmniej jedną dawką szczepionki zaszczepione byłoby 21,6% populacji naszego województwa, czym zawyżalibyśmy znacznie średnią dla Polski, która wynosi 17,5%. Okazuje się, że sposób prezentacji oficjalnych informacji o szczepieniach nie jest zbyt czytelny.

  • Sami sobie zgotowaliśmy ten los

    W niedzielę wykazaliśmy, że w marcu mieliśmy w kujawsko-pomorskim wzrost zgonów w stosunku do roku ubiegłego o 35%, Tzw. zgony nadmiarowe widoczne są od listopada, w tym okresie jest to ponad 6 tys. zgonów. W wielu zestawieniach Polska widnieje jako ten kraj w Europie, gdzie tych przedwczesnych zgonów jest najwięcej i to jest nasza wielka porażka.

Wiadomości z regionu