Jesteś tutaj: HomeMagazyn,,Nowe warianty wirusa oznaczają, że jeszcze nie wygraliśmy z pandemią"

,,Nowe warianty wirusa oznaczają, że jeszcze nie wygraliśmy z pandemią"

Napisane przez  PAP Opublikowano w Magazyn wtorek, 19 styczeń 2021 11:01
,,Nowe warianty wirusa oznaczają, że jeszcze nie wygraliśmy z pandemią" © European Union 2021

Nowe warianty koronawirusa oznaczają, że jeszcze nie wygraliśmy z pandemią i jesteśmy od tego jeszcze daleko – powiedziała we wtorek podczas debaty w Parlamencie Europejskim unijna komisarz ds. zdrowia Stella Kyriakides.

 

"Zamknęliśmy jednak pewien rozdział. Rozpoczynamy rok, mając nadzieję, że zakończymy pandemię. Jest światło w tym tunelu. Grupy priorytetowe zostały zaszczepione z wykorzystaniem szczepionek Pfizera i Moderny. Nowe szczepionki wkrótce zostaną dopuszczone na rynek. AstraZeneca już złożyła wniosek. W najbliższych miesiącach tych wniosków do EMA (Europejskiej Agencji Leków) wpłynie więcej" – dodała komisarz UE w trakcie debaty nad sytuacją epidemiczną.

 

Kyriakides wskazała, że UE musi doprowadzić do sytuacji, w której wirus został zwalczony na całym świecie. "Od pierwszego dnia pandemii zdecydowaliśmy, że naszą odpowiedź na pandemię będziemy ustalać wspólnie" – zaznaczyła. Dlatego podziękowała krajom UE za wysiłki na rzecz utrzymania wspólnego frontu w walce z pandemią. "Musimy doprowadzić do tego, żeby każdy, kto chce się zaszczepić, mógł to zrobić na całym świecie" – podkreśliła.

 

Komisarz powiedziała, że wie, iż PE domaga się większej transparentności w kwestii umów podpisywanych z firmami farmaceutycznymi na zakup szczepionek. "Pamiętajcie jednak, że musimy przestrzegać zasad dotyczących poufności. Postaramy się jednak udostępniać jak najwięcej informacji" - oświadczyła Kyriakides, zwracając się do europosłów.

 

Z Brukseli Łukasz Osiński (PAP)

 

luo/ cyk/ ap/

 

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Szczególnie trudna sytuacja robi się w powiecie inowrocławskim. Epidemiczne podsumowanie lutego

    W lutym stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim nieco ponad 14 tys. zakażeń na COVID-19, co stanowi spadek o ponad 6 tys. w stosunku do stycznia. Spowodowane to nie było tylko faktem, że luty jest o 3 dni krótszym miesiącem, bowiem w lutym średnio dziennie na 100 tys. mieszkańców zakażały się 24 osoby, gdy w styczniu były to 32. W lutym stwierdzono 520 zgonów, o ponad 200 mniej niż w styczniu.

    Etykiety: covid19
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

Wiadomości z regionu