Jesteś tutaj: HomeMagazynOrban: Węgrzy ochraniają europejską rodzinę

Orban: Węgrzy ochraniają europejską rodzinę

Napisane przez  Ł.R. / DailiNewsHungary.com Opublikowano w Magazyn poniedziałek, 21 wrzesień 2015 20:51

Premier Węgier Victor Orban uważa, że jego kraj broni Europę przed milionami imigrantów, którzy mogą doprowadzić do zniszczenia naszego dotychczasowego stylu życia. Stanowczo krytykuje przy tym polityków Unii Europejskiej, którzy popierają nielegalną imigrację – są oni w jego opinii krótkowzroczni.

Swoje stanowcze stanowisko premier Victor Orban wygłosił w węgierskim parlamencie - Węgry w związku z nielegalną imigracją zachowują się naturalnie i chronią swoją wspólnotę – tłumaczył - Węgry są członkiem wielkiej rodziny europejskiej od ponad tysiąca lat. Historyczna i moralna odpowiedzialność nakazuje nam chronić Europę.

 

W opinii Orbana Węgry muszą walczyć obecnie na dwa fronty. Z jednej strony broniąc swoich granic przed napływem nielegalnych imigrantów, z drugiej natomiast przed krótkowzroczną polityką Unii Europejskiej.

 

Orban stwierdza, że lewica popierająca imigrację realizuje w ten sposób swój cel, jakim jest eliminacja państw narodowych w Europie.

 

-  Arabska wiosna doprowadziła do chaosu – mówił o przyczynach obecnego kryzysu premier Węgier. Wyraził on pogląd, że koncepcja wielu liderów państw europejskich, którzy chcieli zaprowadzić w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie model demokracji zachodniej, się nie sprawdziła i doprowadziła te kraje do chaosu – Imigranci są ofiarami złych decyzji politycznych – podkreślał.

 

- Nasze granice są obecnie zagrożone, zagrożony jest też nas styl życia oparty o poszanowaniu prawa – mówił premier Orban, odnosząc się tymi słowami zarówno do Węgier, jak i całej Europy.

 

W środę w Brukseli odbędzie się nadzwyczajny szczyt przywódców państw tworzących Unię Europejską, który poświęcony będzie kryzysowi imigracyjnemu.

 


Na sobotę Młodzież Wszechpolska zapowiedziała w Bydgoszczy marsz przeciwko przyjmowaniu imigrantów. Wyruszy on o godzinie 16:00 spod Teatru Polskiego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

  • Ekonomia nie zawsze jest bezduszna i pozbawiona empatii

    Powoli temat koronawirusa zaczyna schodzić na dalszy plan, natomiast coraz więcej będzie się mówić o skutkach ekonomicznych pandemii, których doświadczać możemy w naszym życiu. Jeszcze kilka tygodni temu widoczny był w polityce dylemat – zamrażać gospodarkę w celu ratowania najbardziej narażonych na utratę życia z powodu COVID-19, czy skupiać się na ratowaniu gospodarki. Dzisiaj widzimy, że bardziej humanitarna polityka może również być skuteczniejsza gospodarczo.

    Etykiety: covid19
  • Prace nad wojewódzką strategią toczą się wolniej niż zakładano

    Istnieje prawdopodobieństwo, że nową Strategię Rozwoju Województwa do 2030 roku Sejmik Województwa uchwali w przyszłym roku. Główną przyczyną przedłużenia prac jest epidemia COVID-19, która utrudniła organizacje spotkań konsultacyjnych. Pierwotny plan zakładał uchwalenie nowej strategii mniej więcej jesienią.

Wiadomości z regionu