Jesteś tutaj: HomeNakielskiBydgoscy samorządowcy w sprawie linii 356

Bydgoscy samorządowcy w sprawie linii 356

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 05 listopad 2012 12:01

Od 2006 roku poruszany jest temat przywrócenia ruchu pasażerskiego na linie kolejową nr 356 (Bydgoszcz – Szubin – Kcynia – Wągrowiec – Poznań). Temat od czasu do czasu powraca, ale brak konkretnych deklaracji. W ubiegłym tygodniu nasza redakcja zbierała podpisy pod petycją do marszałka w tej sprawie.

 

Ta inwestycja pozwoliłaby na poprawę komunikacji między Bydgoszczą, Szubinem, Kcynią i Wągrowcem. Jak wynika z opracowań, co piąty zatrudniony mieszkaniec gminy Szubin każdego dnia dojeżdża do pracy do Bydgoszczy. Także na terenie gminy Kcynia zamieszkuje wiele osób, które, chcąc zarobić na chleb, muszą dojeżdżać do Bydgoszczy. Uważamy, że podjęcie działań inwestycyjnych w tym kierunku będzie elementem realizacji najważniejszych strategii rozwoju województwa, czyli skutecznej walki z bezrobociem, i zachęci młodych ludzi do pozostania w regionie – czytamy w petycji, którą podpisało już ponad 30 samorządowców z Bydgoszczy. Wśród osób które podpisały znaleźli się prezydenci Rafał Bruski, Sebastian Chmara, Jan Szopiński, radne sejmiku Elżbieta Krzyżanowska, Ewa Łapińska, ponad dwudziestu bydgoskich radnych (prawie wszyscy obecni na środowej sesji, po za wiceprzewodniczącym Zbigniewem Sobocińskim, który nie wyraził zainteresowania petycją).

 

W najbliższym czasie planujemy zebrać także podpisy parlamentarzystów oraz samorządowców z Szubina i Kcyni.

 

Pod koniec 2011 roku przywrócono ruch kolejowy na wielkopolski odcinek linii 356 (Poznań – Gołańcz). Mamy nadzieje, że dzięki naszej inicjatywie pociągi będą kursować także po stronie kujawsko-pomorskiej.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Województwo wspomoże finansowo imprezy w gminach o najwyższej frekwencji

    Marszałek województwa Piotr Całbecki i przewodnicząca Sejmiku Województwa Elżbieta Piniewska zapowiadają przekazanie po 20 tys. zł na wsparcie organizacji wydarzenia kulturalnego lub rozrywkowego, dla gmin w których w najbliższą niedzielę frekwencja wyborcza będzie największa. To kolejne działania mające na celu promowanie frekwencji.

  • Interesy partii są ważniejsze od interesów narodowych (komentarz)

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia w Polsce do rzeczy niebywałej i do tej pory niespotykanej – mieliśmy do czynienia bowiem z pseudodebatami - w podobnym czasie dwaj pretendenci do pełnienia najważniejszej funkcji w państwie zamiast debatować między sobą, debatowali sami ze sobą w dwóch różnych częściach kraju. Do dzisiaj trwa spór między sympatykami, która z tych pseudodebat była ważniejsza, ale tak naprawdę trzeba spojrzeć na to co się zdarzyło jak na coś bardzo przykrego.

Wiadomości z regionu