Jesteś tutaj: HomeNakielskiKcyni grożą tarapaty finansowe

Kcyni grożą tarapaty finansowe

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki niedziela, 20 styczeń 2013 21:46

Do końca miesiąca gmina Kcynia musi zwrócić Unii Europejskiej około 3 mln złotych dotacji na budowę sieci kanalizacyjnej. Dla gminy może to oznaczać poważne tarapaty finansowe.

Gmina Kcynia w opinii Urzędu Marszałkowskiego nienależycie wykonała inwestycję, dlatego miasto wezwano do zwrotu 2.408.200 złotych wraz z odsetkami, czyli prawie 3 mln złotych.

 

Od początku swojego urzędowania zdawałem sobie sprawę, że są finanse gminy w bardzo złym stanie. Udało się doprowadzić do takiej sytuacji, by administrować tym potężnym zadłużeniem i rozważnie inwestować – odnosi się do sytuacji burmistrz Piotr Hemmerling, który wyraża swoje oburzenie tym, do czego doprowadził Kcynie jego poprzednik - Zdawałem sobie sprawę z tego, że kiedyś to nastąpi. Mówiłem o tym od blisko roku, gdy okazało się, że ta inwestycja została wykonana w sposób skandaliczny.

 

Burmistrz Hemmerling dodaje, że gmina toczy w sądach wiele rozpraw, z powodu źle realizowanych inwestycji przez byłego włodarza gminy, co naraża gminę na jeszcze większe problemy finansowe.

 

Gmina Kcynia będzie próbowała przekonać urzędników z Torunia do rozbicia płatności na raty oraz umorzenia odsetek. W czwartek odbędzie się specjalna sesja Rady Miejskiej poświęcona powstałym problemom.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Chory na COVID-19 uciekł ze szpitala

    Dzisiaj wyszła na jaw informacja, że bydgoszczanin, który ze stwierdzonym COVID-19 przebywał na leczeniu w Szpitalu Regionalnym w Grudziądzu, uciekł z placówki i wrócił do Bydgoszczy. Mężczyzna został dość szybko zatrzymany przez policję, za narażenie osób postronnych na zachorowanie z powodu swojej głupoty odpowie przed sądem.

    Etykiety: covid19
  • Pracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

    Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

    Etykiety: bezrobocie

Wiadomości z regionu