Jesteś tutaj: HomeNakielskiKcyni grożą tarapaty finansowe

Kcyni grożą tarapaty finansowe

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki niedziela, 20 styczeń 2013 21:46

Do końca miesiąca gmina Kcynia musi zwrócić Unii Europejskiej około 3 mln złotych dotacji na budowę sieci kanalizacyjnej. Dla gminy może to oznaczać poważne tarapaty finansowe.

Gmina Kcynia w opinii Urzędu Marszałkowskiego nienależycie wykonała inwestycję, dlatego miasto wezwano do zwrotu 2.408.200 złotych wraz z odsetkami, czyli prawie 3 mln złotych.

 

Od początku swojego urzędowania zdawałem sobie sprawę, że są finanse gminy w bardzo złym stanie. Udało się doprowadzić do takiej sytuacji, by administrować tym potężnym zadłużeniem i rozważnie inwestować – odnosi się do sytuacji burmistrz Piotr Hemmerling, który wyraża swoje oburzenie tym, do czego doprowadził Kcynie jego poprzednik - Zdawałem sobie sprawę z tego, że kiedyś to nastąpi. Mówiłem o tym od blisko roku, gdy okazało się, że ta inwestycja została wykonana w sposób skandaliczny.

 

Burmistrz Hemmerling dodaje, że gmina toczy w sądach wiele rozpraw, z powodu źle realizowanych inwestycji przez byłego włodarza gminy, co naraża gminę na jeszcze większe problemy finansowe.

 

Gmina Kcynia będzie próbowała przekonać urzędników z Torunia do rozbicia płatności na raty oraz umorzenia odsetek. W czwartek odbędzie się specjalna sesja Rady Miejskiej poświęcona powstałym problemom.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

« Styczeń 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi
  • Posłowie Lewicy z trzech województw chcą współpracować na rzecz budowy drogi S-10

    Jutro (środa) zawiązać ma się Parlamentarny Zespół ds. Budowy Drogi S10, którego celem będzie podejmowanie współpracy parlamentarnej na rzecz budowy drogi ekspresowej S-10. Jutro dowiemy się też ilu posłów będzie zainteresowanych pracą w nim, na razie stron sejmowa informuje o akcesie pięciu parlamentarzystów, prawie wszyscy z Lewicy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas