Jesteś tutaj: HomeNakielskiHemmerlng: Władze województwa powinny zauważyć zachód

Hemmerlng: Władze województwa powinny zauważyć zachód

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 22 styczeń 2013 13:57

O najważniejszych dla Kcyni problemach rozmawiamy z burmistrzem Piotrem Hemmerlingiem.

Przed tygodniem Urząd Marszałkowskim poinformował, że gmina będzie musiała zwrócić około 3 mln złotych (z odsetkami) dotacji na budowę systemu kanalizacyjnego.

 

Gdzieś to wisiało w powietrzu bo wiedzieliśmy, że instytucja była realizowana skandalicznie – mówi o błędach swojego poprzendika burmistrz Piotr HemmerlingNie jesteśmy jednak w tym czasie wstanie zwrócić tej kwoty, będziemy starali się przekonać władze wojewódzkie do opóźnienia okresu spłaty.

 

W ubiegłym tygodniu stanowisko do strategii rozwoju województwa wystosowały także ponad podziałami politycznymi organizacje młodzieżowe - Niestety, polityka prowadzona w ostatnich latach przez samorząd województwa nie wspierała tych więzów, gdyż próbowano na siłę tworzyć relacje w kierunku wschodnim. Doprowadziło to, między innymi, do marginalizacji powiatów: tucholskiego, sępoleńskiego i nakielskiego oraz wpłynęło negatywnie na rynek pracy. Warto zauważyć, że co piąta osoba pracująca w powiecie nakielskim dojeżdża każdego dnia do Bydgoszczy. Pominięcie tego zjawiska prowadzi do tego, że nie zostaną zrealizowane najważniejsze założenia strategii przygotowywanej na lata 2014–2020 — walka z bezrobociem i migracja młodych ludzi do innych województw lub za granicę – napisali młodzi do marszałka.

 

Jestem oczywistym orędownikiem takiego podejścia do sprawy. My leżymy na pograniczu dwóch województw i dobra współpraca pomiędzy nimi jest dla nas niezmiernie ważna. Uważam, ze władze naszego województwa w większym stopniu powinny zauważyć zachodnią jego część – komentuje burmistrz.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Oficjalne wyniki wyborów

    W poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich i obwieściła wybór Andreja Dudę na kadencję 2020-2025. O tym, że urzędujący prezydent uzyskał reelekcję można było mówić już nad ranem, gdy pojawiły się cząstkowe dane. Na ostateczne wyniki czekaliśmy tak długo głównie z powodu komisji w Wielkiej Brytanii.

  • ,,To jest główne zadanie dla prezydenta - odbudowa wspólnoty narodowej”

    Jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to w ciągu najbliższych 3 lat czeka nas odpoczynek od wyborów. Prezydent elekt Andrzej Duda staje jednak przed wielkim wyzwaniem, obniżenia poziomu debaty publicznej, która w trakcie tej gorącej kampanii niekiedy przekracza nomy. Odbudowa wspólnoty narodowej, to wyzwanie jakie stawiają prezydentowi Andrzejowi Dudzie politycy, w tym przede wszystkim związani z jego zapleczem politycznym Zjednoczonej Prawicy.

Wiadomości z regionu