Jesteś tutaj: HomeNakielskiHemmerlng: Władze województwa powinny zauważyć zachód

Hemmerlng: Władze województwa powinny zauważyć zachód

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 22 styczeń 2013 13:57

O najważniejszych dla Kcyni problemach rozmawiamy z burmistrzem Piotrem Hemmerlingiem.

Przed tygodniem Urząd Marszałkowskim poinformował, że gmina będzie musiała zwrócić około 3 mln złotych (z odsetkami) dotacji na budowę systemu kanalizacyjnego.

 

Gdzieś to wisiało w powietrzu bo wiedzieliśmy, że instytucja była realizowana skandalicznie – mówi o błędach swojego poprzendika burmistrz Piotr HemmerlingNie jesteśmy jednak w tym czasie wstanie zwrócić tej kwoty, będziemy starali się przekonać władze wojewódzkie do opóźnienia okresu spłaty.

 

W ubiegłym tygodniu stanowisko do strategii rozwoju województwa wystosowały także ponad podziałami politycznymi organizacje młodzieżowe - Niestety, polityka prowadzona w ostatnich latach przez samorząd województwa nie wspierała tych więzów, gdyż próbowano na siłę tworzyć relacje w kierunku wschodnim. Doprowadziło to, między innymi, do marginalizacji powiatów: tucholskiego, sępoleńskiego i nakielskiego oraz wpłynęło negatywnie na rynek pracy. Warto zauważyć, że co piąta osoba pracująca w powiecie nakielskim dojeżdża każdego dnia do Bydgoszczy. Pominięcie tego zjawiska prowadzi do tego, że nie zostaną zrealizowane najważniejsze założenia strategii przygotowywanej na lata 2014–2020 — walka z bezrobociem i migracja młodych ludzi do innych województw lub za granicę – napisali młodzi do marszałka.

 

Jestem oczywistym orędownikiem takiego podejścia do sprawy. My leżymy na pograniczu dwóch województw i dobra współpraca pomiędzy nimi jest dla nas niezmiernie ważna. Uważam, ze władze naszego województwa w większym stopniu powinny zauważyć zachodnią jego część – komentuje burmistrz.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Od niedzieli duże zmiany w rozkładach jazdy

    W połowie grudnia, co roku na kolei ma miejsce ważne wydarzenie, mianowicie w życie wchodzą rozkłady jazdy pociągów na nowy sezon. Osobom wybierającym się w podróż zalecamy sprawdzenie nowego rozkładu, bowiem zmiany dotyczą większości kursów.

    Etykiety: kolej
  • Nasz raport w sprawie drogi ekspresowej S-5

    Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała oddanie dwóch odcinków drogi ekspresowej S-5, w województwie kujawsko-pomorskim, jeszcze w tym roku. Mamy prawie połowę grudnia, a na razie brak oficjalnych terminów. Przedstawiamy analizę również co do pozostałych odcinków.

Wiadomości z regionu

Śledź nas