Jesteś tutaj: HomePolecaneChcesz mieć czyste oczko wodne? Zobacz na co zwrócić uwagę!

Chcesz mieć czyste oczko wodne? Zobacz na co zwrócić uwagę!

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane piątek, 18 maj 2018 12:14

Pielęgnacja i konserwacja oczka wodnego w ogrodzie często spędza nam sen z powiek. Dlaczego? Przy urządzaniu tego typu ozdoby niestety rzadko myślimy o dalszych etapach, czyli utrzymywaniu dekoracji w czystości. Zobacz, na co zwrócić uwagę już na początku i przekonaj się, że pielęgnacja oczka wodnego nie musi być straszna!

Przede wszystkim profesjonalny filtr

Nie ma nic gorszego niż źle przefiltrowana woda w oczku wodnym. To właśnie dlatego warto zainwestować w profesjonalny filtr już na samym początku. Dzięki tego typu urządzeniu stan wody w oczku o wiele dłużej będzie zadowalający. Nie bierz pod uwagę wyłącznie kryterium cenowego, ale skup się na funkcjonalności danego filtra. Spory wybór znajdziesz na https://www.plantica.pl/produkty/oczko-wodne/filtracja. Dobierz je do własnych możliwości i przekonaj się, że dobry filtr to podstawa!

 

Dodatkowo do filtra możesz dokupić:

  • lampy UV
  • węgiel aktywny
  • skimmery
  • gąbki do filtrów

Im wcześniej postawisz na profesjonalizm, tym pielęgnacja oczka wodnego będzie przyjemniejsza.

 

Wymieniaj często wodę

Choć wymiana wody w oczku wodnym wymaga od nas sporej ilości wolnego czasu, warto sobie zarezerwować dany dzień w sezonie właśnie na tę czynność. Jeśli postarasz się regularnie wymieniać wodę, unikniesz sporych zanieczyszczeń i dalszych związanych z nimi kłopotów. Jak ułatwić sobie wymianę wody? To proste. Zaopatrz się w pojemniki na rośliny i siatkę do ryb tak, by ich wyłowienie nie było wyzwaniem. Staraj się to robić regularnie, by nie dopuścić do większych zanieczyszczeń. 

 

Bądź ostrożny w niebanalnych aranżacjach

Uwielbiasz oryginalne rośliny w oczkach wodnych? Świetnie! Zanim staniesz się jednak ich właścicielem dowiedz się jak wygląda ich pielęgnacja. Niektóre rośliny są bardzo wymagające, także pod względem stanu i rodzaju wody. O wiele prościej i bardziej bezpiecznie będzie postawić na znane i lubiane rośliny. Poszaleć możesz w dodatkach, takich jak oświetlenie, fontanny czy inne dekoracje tego typu.

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj