Jesteś tutaj: HomeRegionWojewoda: Dla dobra jednostki zmiany są niekiedy potrzebne

Wojewoda: Dla dobra jednostki zmiany są niekiedy potrzebne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 06 marzec 2018 20:17
Wojewoda: Dla dobra jednostki zmiany są niekiedy potrzebne Fot: K-PUW

We wtorek ze stanowiska dyrektor generalnej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odwołana została Paulina Wenderlich. Jej współpraca na tym szczeblu z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem nie kończy się jednak w najlepszej atmosferze.

 

- Traktuję swoją pracę jako służbę, chciałbym i oczekiwał od kierownictwa Urzędu Wojewódzkiego tego w taki sposób – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, pytany o przyczyny swojej decyzji - Podjąłem decyzję, że formuła współpracy z panią dyrektor się wyczerpała – wyjaśniał.

 

Wojewoda nie chciał podać jednak dokładnych przyczyn odwołania Wenderlich - Każdy z nas tych przyczyn nie musi znać. To jest moja suwerenna decyzja, na mocy nowej ustawy o służbie cywilnej mam taką możliwość.

 

 -Dla dobra jednostki zmiany są niekiedy wskazana – dodał wojewoda.

 

Paulina Wenderlich nadal będzie pracownikiem Urzędu Wojewódzkiego, wrócić ma na stanowisko radcy wojewody, pod warunkiem, że będzie zainteresowana pracą na tym stanowisku.

 

Przyczyn odwołania nie zna również sama zainteresowana, jak napisała w oświadczeniu do mediów - uprzejmie informuję, że nie przedstawiono mi powodów mojego odwołania. Domyślam się jednak przyczyn takiej decyzji, lecz w obecnej chwili nie będę ich ujawniać.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy