Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 19 luty 2019

Miesięczni posłowie składają do ministrów interpelacje, które liczyć można w tysiącach. Są posłowie, którzy robią to tylko dla statystyki. Skutkuje to jednak tym, iż na większość interpelacji udzielane są odpowiedzi bardzo lakoniczne. W bydgoskim samorządzie władze miasta starają się udzielać dość szczegółowych odpowiedzi, trzeba jednak to szanować.

Opublikowano w Bydgoszcz

W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

Opublikowano w Sport
wtorek, 19 luty 2019 19:16

Złotowski z ,,jedynką”

Szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski na Twitterze poinformował o zatwierdzeniu czołówek list tej partii wyborach do Parlamentu Europejskiego. Liderem w województwie kujawsko-pomorskim będzie obecny europoseł Kosma Złotowski.

Słynne ,,babcie klozetowe” powoli przechodzą do lamusa, gdy na scenę wkracza technologia. W Inowrocławiu do użytku oddano nowoczesne szalety publiczne, gdzie płatność przyjmuje automat. Po każdym skorzystaniu muszla automatycznie się dezynfekuje. Do tego podajnik podsuwa nam papier do rąk lub poddaje porcję mydła. Nawet drzwi automatyczie się otwierają. Można by tutaj dalej zachwalać.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 19 luty 2019 17:55

Tak GDDKiA widzi przebieg drogi S-10

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska rozpoczyna procedowanie raportu środowiskowego dla budowy drogi ekspresowej S-10, który dostarczyła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Prezentujemy wariant przebiegu drogi ekspresowej rekomendowany przez GDDKiA.

Opublikowano w Regionalne

Specjalizację pan będzie robił we Wrocławiu albo... czy gdzieś – miał usłyszeć od dyrektora ds. lecznictwa szpitala Biziela, byłego przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy Zbigniewa Sobocińskiego, rezydent Bartosz Fiałek O konflikcie już od blisko dwóch tygodni informują trzy bilboardy, które w geście solidarności z Fiałkiem wykupił Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z nieoficjalnych informacji dowiadujemy się, że najprawdopodobniej w najbliższy piątek Prawo i Sprawiedliwość zaprezentuje liderów swoich list do Parlamentu Europejskiego dla wszystkich okręgów. W kujawsko-pomorskim gra się toczy wokół dwóch nazwisk – obecnego europosła Kosmy Złotowskiego oraz popieranego przez struktury okręgowe posła Tomasza Latosa.

Publikujemy najnowsze zestawienie sondażowe Poll of Polls (na 18 lutego) dla UE. Weekendowe decyzje o wejściu do Koalicji Obywatelskiej SLD i Zielonych nieco wprowadzają zamieszania.

Ratusz nadal jest zainteresowany przedłużeniem traktu rowerowego, który powstał w ostatnim czasie wzdłuż Grunwaldzkiej do ronda Grunwaldzkiego, w kierunku starówki. Rozpisany został ponownie przetarg na wykonanie tego zadania oraz zbudowanie nieopodal Placu Teatralnego pierwszego w Bydgoszczy ,,przystanku wiedeńskiego”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy