Jesteś tutaj: HomeSportW lidze robi się coraz ciekawiej – Zawiszy i Sportisowi urwano punkty

W lidze robi się coraz ciekawiej – Zawiszy i Sportisowi urwano punkty

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport sobota, 03 październik 2020 18:58

Rozgrywki IV ligowe robią się coraz ciekawsze, bowiem od kilku kolejek jesteśmy świadkami niespodzianek, które sprawiają kluby z niższych miejsc w konfrontacji z zespołami aspirującymi do awansu do III ligi. Na pozycję lidera wysuwa się Włocłavia Włocławek, która w niedzielę zmierzy się z Lechem Rypin, dalej mamy z równą liczbą punktów: Lidera Włocławek, Sportis Łochowo i Zawiszę Bydgoszcz – te kluby straciły dzisiaj punkty.

Pogoń Mogilno i BKS Bydgoszcz po gorszym początku sezonu zaczęły wyrażać swoje aspiracje do zajmowania pozycji w czołówce tabeli. Jest to istotne, bowiem po rundzie jesiennej dojdzie do podziału na grupę spadkową i mistrzowską – najlepsze zespoły w grupie mistrzowskiej zmierzą się ze sobą dwukrotnie, czyli z rundą jesienną dojdzie do trzech pojedynków.

 

Pogoń podejmowała dzisiaj w Mogilnie Zawiszę Bydgoszcz i sensacyjnie ten mecz wygrała 2:0. To dla niebiesko-czarnych kontynuacja złej passy, bowiem w środę Zawiszę z rozgrywek okręgowego Pucharu Polski wyeliminował BKS Bydgoszcz.

 

Z BKS-em zmierzył się natomiast dzisiaj w Fordonie Sportis Łochowo. Mecz ten zakończył się remisem 1:1, bramka dla BKS-u wpadła z rzutu karnego. Wyrównał dla Sportisu Oskar Kujawka. Za tydzień w lidze BKS podejmie Zawisza, co zapowiada się bardzo ciekawym spotkaniem.

 

Niepokonany do tej pory w tym sezonie Lider Włocławek przegrał dzisiaj z Kujawianką Izbica Kujawska 3:1. Kujawianka wcześniej remisowała ze Sportisem i Zawiszą.

 

W 10 kolejce pauzował Chemik Bydgoszcz.

 

W niedzielę przedstawimy zestawienie pojedynków pretendentów do awansu, z zespołami, które sprawiają im największe kłopoty.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj