Jesteś tutaj: HomeSportCzeka nas lockdown w rozgrywkach piłkarskich

Czeka nas lockdown w rozgrywkach piłkarskich

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport środa, 17 marzec 2021 21:23

Od soboty czeka nas powrót do bardziej ostrych obostrzeń – Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej chce wstrzymać, dopiero co wznowione rozgrywki piłkarskie do 9 kwietnia. Część meczów może zostać rozegrany w najbliższy piątek.

Wstrzymane zostaną rozgrywki od IV ligi w dół. W ostatni weekend na boiska wrócili piłkarze IV i V ligi. W przypadku IV ligi do rozegrania pozostała jeszcze tylko jedna kolejka rundy zasadniczej, po której pierwsze 7 najlepszych zespołów będzie rywalizowało o awans w ramach grupy mistrzowskiej, zaś pozostałe o utrzymanie w ramach grupy spadkowej. W piątek wiemy, że lider Zawisza Bydgoszcz podejmie Start Pruszcz Pomorski – mecz oczywiście bez udziału publiczności. Działaczom obu klubów udało się dogadać na przesuniecie terminu na 19 marca.

 

Mecze, których nie uda się rozegrać 19 marca, poczekają przynajmniej do 9 kwietnia, po tym terminie K-PZPN chce powrócić do rozgrywek. Hitem najbliższej kolejki mają być derby Włocławka pomiędzy Włocłavią i Liderem.

Na razie terminarz grupy mistrzowskiej nie został opracowany, stąd też nie wiemy, z kim np. zmierzy się Zawisza zaraz po wznowieniu rozgrywek. Na dzisiaj awans do grupy mistrzowskiej wywalczyli: Zawisza, Włoclavia Włocławek, Lider Włocławek, Sportis Łochowo, Chemik Bydgoszcz, Kujawianka Izbica Kujawska. Ostatnia kolejka zdecyduje o siódmym uczestniku grupy mistrzowskiej.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021