Jesteś tutaj: HomeSportZawisza pokonuje Start przed piłkarskim lockdownem. Derby Włocławka dopiero za kilka tygodni

Zawisza pokonuje Start przed piłkarskim lockdownem. Derby Włocławka dopiero za kilka tygodni

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport piątek, 19 marzec 2021 21:10

W ramach 19 kolejki IV ligi – kończącej rundę zasadniczą rozegrano zaledwie dwa spotkania, pozostałe rozegrane zostaną najszybciej po 9 kwietnia, bowiem K-PZPN z uwagi na pogorszenie się sytuacji epidemicznej w kraju zdecydowało o zawieszeniu rozgrywek od 20 marca. Związek pozwolił rozegrać mecze – w przypadku zgody obu zespołów – 19 marca, do porozumienia większość zespołów z IV ligi nie doszła.

 

Zawisza Bydgoszcz pokonał po zaciętym pojedynku Start Pruszcz Pomorski 2:1. O tym, że był to zacięty pojedynek świadczy decydująca bramka zdobyta w doliczonym czasie gry przez Jastrzębskiego. Tydzień wcześniej Start został pokonany przez Sportis Łochowo 3:1. Zawisza kończy rundę zasadniczą jako lider z dorobkiem 45 punktów. W drugim rozegranym w piątek spotkaniu KS Brzoza poległa u siebie w rywalizacji z Wdą Świecie.

 

Do porozumienia nie udało się dojść działaczom z Włocławka, choć była próba rozegrania derbów Lider – Włocłavia przed lockdownem. Ten mecz zapowiada się na hit 19 kolejki, nie wiemy kiedy jednak dojdzie do skutku – oba kluby mają po 39 punktów, zwycięzca zatem zakończy rundę zasadniczą jako wicelider. Drugim ciekawym pojedynkiem będzie mecz bydgoskiego Chemika ze Sportisem Łochowo – oba zespoły zapewniły sobie miejsce w grupie mistrzowskiej (7 najlepszych zespołów), ale będzie to też pojedynek o prestiż. Kluby z grupy mistrzowskiej powalczą o awans do III ligi, pozostałe zaś będą się bronić przed spadkiem do V ligi. Kolejny ciekawy mecz to starcie Sparty Brodnica z Legią Chełmżą – jeżeli Sparta ten mecz wygra znajdzie się w grupie mistrzowskiej, jeżeli przegra lub zremisuje, to o awans powalczy Pogoń Mogilno, choć będzie jej ciężko nadrobić stratę do Zawiszy oraz klubów z Włocławka.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021