Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 14 styczeń 2019
poniedziałek, 14 styczeń 2019 23:02

Czy zabójstwo prezydenta Gdańska nas czegoś nauczy?

Dzisiaj najlepszym komentarzem wydaje się jego brak, milczenie i zaduma nad tym co się stało w niedzielę w Gdańsku. Szybciej czy później będziemy musieli się jednak z tym co się stało zmierzyć, bowiem tak po prostu nie da się przejść dzisiaj do porządku dziennego.

Opublikowano w Regionalne

O godzinie 20:00 pod pomnikiem króla Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zebrało się kilkaset osób, aby wyrazić swoją solidarność z mieszkańcami Gdańska i rodziną zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza.

Opublikowano w Bydgoszcz

O godzinie 18:00 pod inowrocławskim ratuszem rozpoczął się kilkunastominutowy więc pamięci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zmarł dzisiaj, po tym jak w niedziele został ugodzony nożem, w czasie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 14 styczeń 2019 17:21

Prezent dla mężczyzny! Będzie zachwycony

Kupowanie prezentów nie należy do łatwych czynności, szczególnie jeśli mamy obdarować mężczyznę. Skarpetki, sweter, perfumy to standard, po który kobiety sięgają najczęściej, niestety niekoniecznie należy on do wyborów najlepszych i jednocześnie trafionych. Niezaprzeczalnie, zamierzając kupić podarunek dla mężczyzny, zwłaszcza jeśli jest on „kimś” ważnym dla nas, warto postawić na elegancję, zaskoczenie i niebanalność. Co zatem kupić? Podpowiadamy poniżej.

Opublikowano w Polecane

Wieść o zamachu na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza obeszła cały świat. Również dzisiaj najważniejsze światowe media piszą o jego śmierci, pojawiają się również przy okazji tych artykułów nawiązania do sytuacji politycznej w Polsce.

Opublikowano w Regionalne

Stała się rzecz, której się można było najbardziej obawiać – w poniedziałek po południu zmarł w szpitalu Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, który został w niedziele raniony nożem w trakcie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzisiaj o godzinie 20:00 przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zbiorą się bydgoszczanie chcący uczcić jego pamięć. Obecność zapowiada prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 14 styczeń 2019 12:33

Co zrobić ze zwiędniętą choinką?

Czas świąt już za nami, w wielu domach goszczą jeszcze świąteczne drzewka, czyli choinki. Ich żywot nie jest jednak zbyt długi, natomiast zwiędnięte drzewko może stanowić problem. Ratusz radzi co zrobić w takiej sytuacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza wydał oświadczenie w związku z tym co wydarzyło się w niedzielę w Gdańsku, gdzie podczas finału WOŚP został zaatakowany nożem prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Stan samorządowca jest nadal ciężki.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 14 styczeń 2019 12:02

W Inowrocławiu WOŚP zebrał ponad 100 tys.

Inowrocław tradycyjnie obchodził 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na sportowo. Na Stadionie Miejskim było bieganie, natomiast na hali sportowej coroczny turniej siatkarski. Odbywał się również koncert.

Opublikowano w Inowrocław

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Eksperci przewidywali, że po Wielkanocy zabraknie w Polsce respiratorów

    Okres Wielkanocny zapamiętamy głównie z głębokiego lockdownu, zaleceń aby unikać spotkań w zbyt szerokim gronie rodzinnym, a także prawie pustych kościołów w Wielkim Tygodniu. O przyczynach decyzji z tamtego okresu mówił we wtorek na Komisji Zdrowia wiceminister Waldemar Kraska. Komisja poświęcona była przygotowaniom do ewentualnej drugiej fali COVID-19.

    Etykiety: covid19 koronawirus
  • Krajobraz po bitwie – komentarz powyborczy

    Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie i będzie rządził do 2025 roku – w ten sposób można najprościej podsumować zakończoną batalię wyborczą. Obóz Zjednoczonej Prawicy ze zwycięstwa Dudy zapewne jest zadowolony, ale na tym powody do zadowolenia się kończą – przegrany najmłodszy elektorat, co nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość, tak samo jak oparcie tego wcale nie imponującego zwycięstwa na głosujących z Podkarpacia czy Podlasia.

Wiadomości z regionu