Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 29 kwiecień 2024

Sesja inaugurująca nową kadencję w Bydgoszczy rozpocznie się 7 maja, rozpocznie się jednak w nietypowym miejscu, zamiast na sali sesyjnej w Miejskim Centrum Kultury, dokładniej w sali gdzie odbywają się zazwyczaj seanse filmowe. Oficjalnie tego nikt nie krytykuje, ale w kuluarach niemal we wszystkich klubach radni kręcą głową.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem to jedno z najważniejszych wyzwań z jakimi się boryka administracja, na co ma wpływ postępująca cyfryzacja dotykająca kolejnych usług. Wymaga to prowadzenia mądrej polityki w tym zakresie – jak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli urzędy z naszego regionu miały z tym problemy.

Opublikowano w Regionalne

Rocco Buttinglione to wieloletni włoski parlamentarzysta, a także włoski minister ds. europejskich, a później minister kultury. Oprócz aktywności politycznej jest także filozofem i wykładowcom akademickim. Z tego też powodu będzie w piątek gościem Instytutu Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu, przy Kujawskim Centrum Kultury. Spotkanie z Buttinglione będzie otwarte dla tych, którzy chcą podjąć tego dnia refleksje filozoficzne.

Opublikowano w Inowrocław

To już prawie pół roku od inauguracji kadencji sejmowej, z tej okazji zapytaliśmy posła Pawła Szrota (PiS) i posłankę Iwonę Kozłowska (KO) o to jak widzą ten czas. Jednocześnie pytaliśmy kiedy dojdzie do intensyfikacji prac w ramach bydgoskiego zespołu parlamentarnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W lipcu NATO będzie obchodzić w Waszyngtonie 75-lecie. Polska i Ukraina mają prezentować na nim wspólne stanowisko, a jak się okazuje miejscem narad polsko-ukraińskich była Bydgoszcz. Data tych konsultacji nie jest nam znana, strona polska nie specjalnie się chwali spotkaniami, co może być spowodowane obawami, że Rosjanie za dużo by się dowiedzieli. Bardziej wylewna jest już jednak strona ukraińska.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

  • Warty około 10 miliardów projekt utkwił na 7 lat w postępowaniu środowiskowym

    Modernizacja magistrali węglowej to kluczowy dla naszego województwa projekt infrastrukturalny, wart jest on około 10 mld zł i sfinansowany ma być w dużej mierze z Unii Europejskiej. Problem jest jednak taki, że do dzisiaj RDOŚ w Bydgoszczy nie wydał decyzji środowiskowej w I instancji. Na początku kwietnia pisaliśmy, że RDOŚ ustanowił jako nowy termin 4 czerwca br. W ubiegłym tygodniu zamiast zapowiadanej decyzji środowiskowej mamy nowy termin – 5 sierpnia. Nie jest jednak nigdzie napisane, że nie będą wyznaczane jeszcze kolejne i kolejne nowe terminy.

Wiadomości z regionu