Jesteś tutaj: HomeRegionTo jest dobry moment, aby zdecydować się w przygotowanie Szlachetnej Paczki

To jest dobry moment, aby zdecydować się w przygotowanie Szlachetnej Paczki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 20 listopad 2023 14:48

Co roku dzięki inicjatywie Szlachetnej Paczki tysiące osób będących w trudnej sytuacji życiowej otrzymuje paczki świąteczne od darczyńców których wcześniej nie znali. To z jednej strony radość dawania, ale też bycia obdarowanym, bowiem wraz z paczką te osoby otrzymują też przecież serce. Od soboty 18 listopada wystartowała internetowa Baza Rodzin.

- Zmieniamy świat na dobre. Świat jednej rodziny, czasem jednej osoby. Ktoś, kto do tej pory myślał, że jest sam, zaczyna myśleć inaczej o świecie, o ludziach wokół. Już wie, że może poprosić o pomoc. Dostaje ją. Czasem zmienia się całe życie – budowa studni, remont dachu w domu pana Adama, stała praca pani Anny, czasem zmieniają się drobne rzeczy – już nie jest zimno u pana Rafała, a Zuzia ma nową kurtkę – mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje Szlachetną Paczkę.

 

Jak to działa?

Po wejściu na stronę: www.szlachetnapaczka.pl klikamy na ,,Wybieram rodzinę” a następnie wybieramy nasze województw oraz powiat, w którym chcielibyśmy zrobić dla kogoś paczkę. Pojawiają się charakterystyki rodzin, dla których do tej pory nikt nie zadeklarował paczki świątecznej. I w sumie na dzisiaj to wszystko.

 

Przygotowaną już paczkę świąteczną należy dostarczyć w Weekend Cudów w dniach 16-17 grudnia do magazynu najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Resztą zajmą się już wolontariusze Szlachetnej Paczki.

 

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30