Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 30 styczeń 2021

Do ostatniego tygodnia marca nad bydgoskim lotniskiem będą latały głównie ptaki, bowiem nie planuje się żadnych lotów rejsowych. Dopiero na przełomie marca i kwietnia swoje loty planują wznowić irlandzkie linie lotnicze RyanAir, które przestały latać pod koniec grudnia, w związku z wprowadzonym przez rząd zakazem lotów z Wielkiej Brytanii. Nic dziwnego, że zaczęły pojawiać się pytania, czy rząd zrekompensuje Portowi Lotniczemu Bydgoszcz skutki wprowadzonego zakazu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę 31 stycznia odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który trwa już tak naprawdę od kilku tygodni – odbywają się internetowe licytacje, dzięki nowym technologią zbierane są pieniądze do wirtualnych skarbonek WOŚP. Do tej pory zebrano już ponad 37,7 mln zł.

Opublikowano w Regionalne

W piątek popołudniu – w trybie pilnym – zamknięto Most Uniwersytecki, niedługo po tym, gdy bydgoscy drogowcy otrzymali ekspertyzę, z której wynika, że konstrukcja grozi nawet zawaleniem. Naprawa mostu, jak się spekuluje, potrwa kilka miesięcy. Radni Prawa i Sprawiedliwości mają jednak szereg wątpliwości co do postępowania Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za nami pełen miesiąc prowadzenie szczepień przeciwko COVID-19 – na dzisiaj mamy zaszczepione dwoma dawkami ok. 0,5% populacji województwa kujawsko-pomorskiego. Trzeba jednak wyjaśnić, że zgodnie z zaleceniami pomiędzy podaniem pierwszej i drugiej dawki powinien być przynajmniej 14 dniowy odstęp, stąd też pierwsze osoby drugą dawką w kujawsko-pomorskim były zaszczepione dopiero 18 stycznia. Z każdego tygodnia dynamika zaszczepionych drugą dawką wzrasta. Jeżeli nie zabraknie szczepionek, w lutym powinno być zaszczepionych znacznie więcej osób.

Opublikowano w Magazyn

Technikum Elektroniczne przy Zespole Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy, od wielu lat plasuje się w czołówce ogólnopolskiego rankingu ,,Perspektyw”. Tak było również w edycji 2021 rankingu, Elektronik ponownie podkreśla, że jest jednym z najlepszych techników w Polsce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu