Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz płacze, czyli kompleksy toruńskiej wyborczej

Bydgoszcz płacze, czyli kompleksy toruńskiej wyborczej

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 12 grudzień 2017 12:50

Szukanie czytelników w pluciu na Bydgoszcz to w toruńskich mediach zjawisko, które ma się dobrze. W tych publikacjach nie znajdziemy jakieś merytorycznej krytyki, ale najbardziej zwyczajne żerowanie na najniższych instynktach. Dziwić się tylko, że takie typu treści potrafią się w Toruniu utrzymać.

 

Bydgoszcz płacze, że weterynaria będzie w Toruniu – taki tytuł pojawił się na portalu toruńskiej Gazety Wyborczej. O dziwo jest to treść napisany przez bydgoską redakcję, w Toruniu postanowiono zmienić tylko tytuł, tak aby pokazać bydgoszczan z jak najgorszej strony.

 

Jak łatwo się można domyśleć, publikacja dotyczy otworzenia przez UMK w Toruniu nowego kierunku studiów weterynarii. Wcześniej taki plan miał bydgoski UTP, ale nie udało się go zrealizować, nad czym ubolewa, jak wynika z artykułu prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Nie atakuje on jednak w żaden sposób toruńskiej uczelni czy władz Torunia, nie posądza też nikogo o niecny spisek przeciwko Bydgoszczy, tylko ubolewa, że czegoś nie udało się w mieście zrealizować. Zatem skąd ten jad w tytule? Przecież nikt nie zazdrości Toruniowi tego kierunku.

 

 

Zmanipulowany tytuł wystarczył, aby internauci również wylali swoje frustracje w internecie - Powoli, powoli ale wygląda na to, że za parę lat UMK wchłonie UTP i UKW pod własną marką. Tylko to ma sens. UKW to potęga na miarę wyższej szkoły zawodowej w Brzeszczach – pisze internauta o pseudonimie rzabojat (żaba pisze się przez ,,ż”).

 

Skutkiem tego typu treści jest tylko narastanie animozji bydgosko-toruńskich.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sobotę Zawisza nie zagra

  Planowany w Chełmży mecz 11 kolejki V ligi pomiędzy Cyklonem Kończewice, a Zawiszą Bydgoszcz nie dojdzie do skutku w pierwotnym terminie, czyli w sobotę 20 października. O zmianę terminu meczu zawnioskowali gospodarze.

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

Wiadomości sportowe

 • Kolej Plus ma reaktywować zamknięte linie

  W środę premier Mateusz Morawiecki oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłosili Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej, który zyskał przydomek Kolei Plus. Wśród potencjalnych beneficjentów tego programu wskazano Żnin, miasto od wielu lat pozbawionego dostępu do siatki połączeń kolejowych.

 • Kandydaci PiS z całej zachodniej strony województwa mówią jednym głosem

  Kolejny marszałek ma być z Bydgoszczy – taką deklarację wyrazili kandydaci do Sejmiku Województwa z Prawa i Sprawiedliwości, z okręgów nr 1, 2 i 5, czyli terenów położonych na zachód od Wisły. We wtorek w Parku Kochanowskiego w Bydgoszczy podpisali deklarację na rzecz zrównoważonego rozwoju całego województwa.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.