Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz płacze, czyli kompleksy toruńskiej wyborczej

Bydgoszcz płacze, czyli kompleksy toruńskiej wyborczej

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 12 grudzień 2017 12:50

Szukanie czytelników w pluciu na Bydgoszcz to w toruńskich mediach zjawisko, które ma się dobrze. W tych publikacjach nie znajdziemy jakieś merytorycznej krytyki, ale najbardziej zwyczajne żerowanie na najniższych instynktach. Dziwić się tylko, że takie typu treści potrafią się w Toruniu utrzymać.

 

Bydgoszcz płacze, że weterynaria będzie w Toruniu – taki tytuł pojawił się na portalu toruńskiej Gazety Wyborczej. O dziwo jest to treść napisany przez bydgoską redakcję, w Toruniu postanowiono zmienić tylko tytuł, tak aby pokazać bydgoszczan z jak najgorszej strony.

 

Jak łatwo się można domyśleć, publikacja dotyczy otworzenia przez UMK w Toruniu nowego kierunku studiów weterynarii. Wcześniej taki plan miał bydgoski UTP, ale nie udało się go zrealizować, nad czym ubolewa, jak wynika z artykułu prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Nie atakuje on jednak w żaden sposób toruńskiej uczelni czy władz Torunia, nie posądza też nikogo o niecny spisek przeciwko Bydgoszczy, tylko ubolewa, że czegoś nie udało się w mieście zrealizować. Zatem skąd ten jad w tytule? Przecież nikt nie zazdrości Toruniowi tego kierunku.

 

 

Zmanipulowany tytuł wystarczył, aby internauci również wylali swoje frustracje w internecie - Powoli, powoli ale wygląda na to, że za parę lat UMK wchłonie UTP i UKW pod własną marką. Tylko to ma sens. UKW to potęga na miarę wyższej szkoły zawodowej w Brzeszczach – pisze internauta o pseudonimie rzabojat (żaba pisze się przez ,,ż”).

 

Skutkiem tego typu treści jest tylko narastanie animozji bydgosko-toruńskich.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

 • Zawisza remisuje w sparingu. Zobacz jak radzili sobie niebiesko-czarni

  W środę wieczorem przy sztucznym świetle niebiesko-czarni rozegrali piaty mecz kontrolny, w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Rywalem Zawiszy była IV ligowa Chełminianka Chełmno. Mecz rozegrany został na bocznym boisku stadionu Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Rok 2019 w województwie kujawsko-pomorskim rokiem Powstania Wielkopolskiego

Kosma Złotowski

 • Konsultacje uchwały antysmogowej będą przedłużone

  Dzisiaj pierwotnie powinny zakończyć się konsultacje społeczne nad tzw. uchwałą antysmogową dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wielu samorządowców narzeka, że czasu na konsultacje było zbyt mało, dzisiaj marszałek Piotr Całbecki poinformował, że przedłużone zostaną one do końca marca.

 • Kujawsko-Pomorskie z najniższymi wskaźnikami w wykorzystaniu funduszy z UE

  Na ubiegłotygodniowym posiedzeniu Senatu przedstawiona została informacja rządu ze współpracy z Unią Europejską w drugim półroczu 2018 roku. Senatorom przedstawiono również postępy we wdrażaniu programów operacyjnych w ramach Polityki Spójności UE. RPO dla województwa kujawsko-pomorskiego w tym zestawieniu uzyskuje najniższe wskaźniki.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.