Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz płacze, czyli kompleksy toruńskiej wyborczej

Bydgoszcz płacze, czyli kompleksy toruńskiej wyborczej

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 12 grudzień 2017 12:50

Szukanie czytelników w pluciu na Bydgoszcz to w toruńskich mediach zjawisko, które ma się dobrze. W tych publikacjach nie znajdziemy jakieś merytorycznej krytyki, ale najbardziej zwyczajne żerowanie na najniższych instynktach. Dziwić się tylko, że takie typu treści potrafią się w Toruniu utrzymać.

 

Bydgoszcz płacze, że weterynaria będzie w Toruniu – taki tytuł pojawił się na portalu toruńskiej Gazety Wyborczej. O dziwo jest to treść napisany przez bydgoską redakcję, w Toruniu postanowiono zmienić tylko tytuł, tak aby pokazać bydgoszczan z jak najgorszej strony.

 

Jak łatwo się można domyśleć, publikacja dotyczy otworzenia przez UMK w Toruniu nowego kierunku studiów weterynarii. Wcześniej taki plan miał bydgoski UTP, ale nie udało się go zrealizować, nad czym ubolewa, jak wynika z artykułu prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Nie atakuje on jednak w żaden sposób toruńskiej uczelni czy władz Torunia, nie posądza też nikogo o niecny spisek przeciwko Bydgoszczy, tylko ubolewa, że czegoś nie udało się w mieście zrealizować. Zatem skąd ten jad w tytule? Przecież nikt nie zazdrości Toruniowi tego kierunku.

 

 

Zmanipulowany tytuł wystarczył, aby internauci również wylali swoje frustracje w internecie - Powoli, powoli ale wygląda na to, że za parę lat UMK wchłonie UTP i UKW pod własną marką. Tylko to ma sens. UKW to potęga na miarę wyższej szkoły zawodowej w Brzeszczach – pisze internauta o pseudonimie rzabojat (żaba pisze się przez ,,ż”).

 

Skutkiem tego typu treści jest tylko narastanie animozji bydgosko-toruńskich.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Wbrew wynikowi dla Zawiszy nie była to łatwa przeprawa

  Wynik 2 kolejki V ligi rozgrywanej w Jabłonowie Pomorskim może sugerować, że niebiesko-czarni zespołowi Naprzodu zgotowali pogrom na boisku. Będąc na meczu przeżywało się jednak ogromne emocje, bowiem gospodarze mieli sytuację, aby sprawić niespodziankę w meczu przeciwko Zawiszy.

 • Pogrom po ciężkim meczu w Jabłonowie Pomorskim

  Dobry, nerwowego początek - tak można w skrócie opisać mecz 2 kolejki V ligi w Jabłonowie Pomorskim, blisko granicy z województwem warmińsko-mazurskim. Gospodarze podeszli do tego meczu ambitnie i przy odrobinie szczęścia mogli prowadzić po pierwszej połowie.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Marszałek ogłasza przetarg na organizację wycieczek rowerowych

  Zorganizowane rajdy rowerowe czy spływy kajakowe odbywają się w naszym województwie dość regularnie i zazwyczaj ich organizacja odbywa się bez problemu oraz większej filozofii. Urząd Marszałkowski w Toruniu widocznie ma wątpliwości co do jakości takiej oddolnej pracy, bowiem planuje zorganizować na przełomie września i października kilka rajdów rowerowych,, wynająć do tego profesjonalną firmę i zapłacić jej z naszych podatków.

 • Dopiero w sierpniu 1920 roku Polska przypieczętowała niepodległość

  Kto wie, czy gdyby Bitwa Warszawska, na pamiątkę której ustanowiono Święto Wojska Polskiego, przebiegła w inny sposób, to czy proklamowana 11 listopada 1918 roku niepodległość Polski, nie byłaby tylko kilkunasto miesięcznym epizodem. Stąd też w momencie gdy zbliżamy się do 100-tej rocznicy ogłoszenia niepodległości Polski 11 listopada 1918 roku, pamiętajmy, że to nie był jeszcze koniec walki o niepodległość.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.