Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz płacze, czyli kompleksy toruńskiej wyborczej

Bydgoszcz płacze, czyli kompleksy toruńskiej wyborczej

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 12 grudzień 2017 12:50

Szukanie czytelników w pluciu na Bydgoszcz to w toruńskich mediach zjawisko, które ma się dobrze. W tych publikacjach nie znajdziemy jakieś merytorycznej krytyki, ale najbardziej zwyczajne żerowanie na najniższych instynktach. Dziwić się tylko, że takie typu treści potrafią się w Toruniu utrzymać.

 

Bydgoszcz płacze, że weterynaria będzie w Toruniu – taki tytuł pojawił się na portalu toruńskiej Gazety Wyborczej. O dziwo jest to treść napisany przez bydgoską redakcję, w Toruniu postanowiono zmienić tylko tytuł, tak aby pokazać bydgoszczan z jak najgorszej strony.

 

Jak łatwo się można domyśleć, publikacja dotyczy otworzenia przez UMK w Toruniu nowego kierunku studiów weterynarii. Wcześniej taki plan miał bydgoski UTP, ale nie udało się go zrealizować, nad czym ubolewa, jak wynika z artykułu prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Nie atakuje on jednak w żaden sposób toruńskiej uczelni czy władz Torunia, nie posądza też nikogo o niecny spisek przeciwko Bydgoszczy, tylko ubolewa, że czegoś nie udało się w mieście zrealizować. Zatem skąd ten jad w tytule? Przecież nikt nie zazdrości Toruniowi tego kierunku.

 

 

Zmanipulowany tytuł wystarczył, aby internauci również wylali swoje frustracje w internecie - Powoli, powoli ale wygląda na to, że za parę lat UMK wchłonie UTP i UKW pod własną marką. Tylko to ma sens. UKW to potęga na miarę wyższej szkoły zawodowej w Brzeszczach – pisze internauta o pseudonimie rzabojat (żaba pisze się przez ,,ż”).

 

Skutkiem tego typu treści jest tylko narastanie animozji bydgosko-toruńskich.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

  Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

 • Co tam w niższych ligach słychać?

  Liderem w B kasie grupie III po rundzie jesiennej jest reaktywowany klub Gwiazdy Bydgoszcz. Jak radzą sobie natomiast byli rywale Zawiszy? Sprawdzamy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • YouTube apeluje do internautów o zablokowanie artykułu 13

  12 września Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, ochrzczonym przez polskich internautów jako ACTA II. Dużo kontrowersje budzi treść przyjętego artykułu 13. Od pewnego czasu najpopularniejszy światowy serwis hostujący filmy YouTube (własność Google) informuje swoich użytkowników z Unii Europejskiej, o szkodliwości zapisów tego artykułu.

 • Otwarcie kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-5 przesunięte

  Odcinek Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5 ukończony będzie kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano. Nowy termin oddania inwestycji do użytku to marzec 2020 roku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.