Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBp. Tyrawa: Jest ktoś kto o nas pamięta

Bp. Tyrawa: Jest ktoś kto o nas pamięta

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 24 grudzień 2017 00:24

Prezentujemy życzenia świąteczne, które bydgoszczanom złożył podczas Bydgoskiej Wigilii na Starym Rynku, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej Jan Tyrawa. Hierarcha kościelny przypomina, że nie bez powodu Jezus Chrystus narodził się w prostych warunkach, aby dać znać iż przychodzi do każdego niezależnie od jego stanu majątkowego.

To narodzenie Jezusa Chrystusa, które miało miejsce w Betlejem, gdzieś tam w stajni, w żłobie, nie było przypadkowe, bowiem w ten sposób nowo narodzony Jezus Chrystus chciał nam pokazać, że przychodzi do każdego człowieka. Z każdym człowiekiem chce się zjednoczyć, każdemu chce pomóc. Nie tylko tym, którzy przebywają w pałacach, którzy nie wiedzą co z robić z pieniędzmi, ale również z tymi, którzy tych pieniędzy nie mają, którzy przeżywają głód, zimno, osamotnienie, chorobę, cierpienia, takie czy inne przeciwności losu. Aby właśnie manifestować tym ubóstwem w stajni betlejemskiej, że przychodzi również do takich ludzi, aby ich podnieść na duchu, aby tknąć w nich nową radość życia. Bowiem niezależnie w jakich warunkach przyszło nam tutaj na ziemi żyć Jezus Chrystus jednocząc się z każdym z nas chce nas wprowadzić do wiecznej szczęśliwości i przychodzi dzisiaj również do nas, właśnie w tych prostych warunkach, prostych sytuacjach.

 

Bp. Tyrawa następnie życzył -  Przychodzi przez miłość, przez prawdę, przez serdeczność, przez to wszystko co stwarza ten szczególny klimat tego wieczora i tego miejsca. Stąd też przekazuję wam życzenia świąteczne, abyśmy w takim duchu przeżywali święta, abyśmy nie zapominali, że jest ktoś kto o nas pamięta i że nie jesteśmy sami.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Zdesperowani rolnicy wyjechali na drogi

  W środę na drodze krajowej nr 25, na północ od Bydgoszczy kilkadziesiąt ciągników rolniczych wzięło udział w proteście. Zarzucają wojewodzie i ministrowi Ardanowskiemu brak chęci dialogu, co miało skłonić ich do wyjechania na ulicę. Policjanci starali się kierować ruchem oraz wyznaczać objazdy, aby w jak największym stopniu zmniejszyć dla kierowców uciążliwość tego protestu.

 • Tak GDDKiA widzi przebieg drogi S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska rozpoczyna procedowanie raportu środowiskowego dla budowy drogi ekspresowej S-10, który dostarczyła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Prezentujemy wariant przebiegu drogi ekspresowej rekomendowany przez GDDKiA.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.