Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBp. Tyrawa: Jest ktoś kto o nas pamięta

Bp. Tyrawa: Jest ktoś kto o nas pamięta

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 24 grudzień 2017 00:24

Prezentujemy życzenia świąteczne, które bydgoszczanom złożył podczas Bydgoskiej Wigilii na Starym Rynku, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej Jan Tyrawa. Hierarcha kościelny przypomina, że nie bez powodu Jezus Chrystus narodził się w prostych warunkach, aby dać znać iż przychodzi do każdego niezależnie od jego stanu majątkowego.

To narodzenie Jezusa Chrystusa, które miało miejsce w Betlejem, gdzieś tam w stajni, w żłobie, nie było przypadkowe, bowiem w ten sposób nowo narodzony Jezus Chrystus chciał nam pokazać, że przychodzi do każdego człowieka. Z każdym człowiekiem chce się zjednoczyć, każdemu chce pomóc. Nie tylko tym, którzy przebywają w pałacach, którzy nie wiedzą co z robić z pieniędzmi, ale również z tymi, którzy tych pieniędzy nie mają, którzy przeżywają głód, zimno, osamotnienie, chorobę, cierpienia, takie czy inne przeciwności losu. Aby właśnie manifestować tym ubóstwem w stajni betlejemskiej, że przychodzi również do takich ludzi, aby ich podnieść na duchu, aby tknąć w nich nową radość życia. Bowiem niezależnie w jakich warunkach przyszło nam tutaj na ziemi żyć Jezus Chrystus jednocząc się z każdym z nas chce nas wprowadzić do wiecznej szczęśliwości i przychodzi dzisiaj również do nas, właśnie w tych prostych warunkach, prostych sytuacjach.

 

Bp. Tyrawa następnie życzył -  Przychodzi przez miłość, przez prawdę, przez serdeczność, przez to wszystko co stwarza ten szczególny klimat tego wieczora i tego miejsca. Stąd też przekazuję wam życzenia świąteczne, abyśmy w takim duchu przeżywali święta, abyśmy nie zapominali, że jest ktoś kto o nas pamięta i że nie jesteśmy sami.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Bydgoszcz zorganizuje I Memoriał Ireny Szewińskiej

  Postaci zmarłej w czerwcu Ireny Szewińskiej nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, była bowiem jedną z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletek, a najprawdopodobniej najbardziej. Od 2005 roku przysługiwał jej również tytuł Honorowej Obywatelki Bydgoszczy, z naszym miastem była związana emocjonalnie w sposób szczególny. PZLA postanowił zorganizować memoriał jej pamięci. Zapadła decyzja o organizacji I edycji w Bydgoszczy.

 • Osielsko udanie rozpoczyna sezon baseballowy w Ekstralidze

  Baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko bardzo udanie zainaugurowali sezon 2019. W meczach I kolejki Ekstraligi odnieśli na własnym boisku dwa zdecydowane zwycięstwa nad Barons Wrocław. Oba spotkania zakończyły się przed czasem wskutek wysokiej przewagi punktowej gospodarzy.

Wiadomości sportowe

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

 • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

  Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

  Etykiety: strajk nauczycieli
 • Przez tą politykę się zapomnieliśmy. Pomyślmy o uczniach (komentarz)

  Za nieco dwa tygodnie powinny rozpocząć się matury, ale wielu uczniów nie wie nawet czy będą do nich dopuszczeni, bowiem najpierw muszą ukończyć szkoły średnie. Problem w tym, że wielu nauczycieli którzy powinni im wystawić oceny końcowe obecnie strajkuje. Strajk pracowników oświaty stał się elementem sporu politycznego, który dzieli Polaków od dawna, strony sporu zabarykadowały się na swoich pozycjach. Mało kto jednak myśli o maturzystach. Stąd też apel pomyślmy najpierw o nich.

  Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.