Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBp. Tyrawa: Jest ktoś kto o nas pamięta

Bp. Tyrawa: Jest ktoś kto o nas pamięta

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 24 grudzień 2017 00:24

Prezentujemy życzenia świąteczne, które bydgoszczanom złożył podczas Bydgoskiej Wigilii na Starym Rynku, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej Jan Tyrawa. Hierarcha kościelny przypomina, że nie bez powodu Jezus Chrystus narodził się w prostych warunkach, aby dać znać iż przychodzi do każdego niezależnie od jego stanu majątkowego.

To narodzenie Jezusa Chrystusa, które miało miejsce w Betlejem, gdzieś tam w stajni, w żłobie, nie było przypadkowe, bowiem w ten sposób nowo narodzony Jezus Chrystus chciał nam pokazać, że przychodzi do każdego człowieka. Z każdym człowiekiem chce się zjednoczyć, każdemu chce pomóc. Nie tylko tym, którzy przebywają w pałacach, którzy nie wiedzą co z robić z pieniędzmi, ale również z tymi, którzy tych pieniędzy nie mają, którzy przeżywają głód, zimno, osamotnienie, chorobę, cierpienia, takie czy inne przeciwności losu. Aby właśnie manifestować tym ubóstwem w stajni betlejemskiej, że przychodzi również do takich ludzi, aby ich podnieść na duchu, aby tknąć w nich nową radość życia. Bowiem niezależnie w jakich warunkach przyszło nam tutaj na ziemi żyć Jezus Chrystus jednocząc się z każdym z nas chce nas wprowadzić do wiecznej szczęśliwości i przychodzi dzisiaj również do nas, właśnie w tych prostych warunkach, prostych sytuacjach.

 

Bp. Tyrawa następnie życzył -  Przychodzi przez miłość, przez prawdę, przez serdeczność, przez to wszystko co stwarza ten szczególny klimat tego wieczora i tego miejsca. Stąd też przekazuję wam życzenia świąteczne, abyśmy w takim duchu przeżywali święta, abyśmy nie zapominali, że jest ktoś kto o nas pamięta i że nie jesteśmy sami.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

  • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

    Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.