Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoska lekarka uważa, że Alfie Evans nie umiera

Bydgoska lekarka uważa, że Alfie Evans nie umiera

Napisane przez  Ł.R. / Radio WNET Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 kwiecień 2018 18:54
Bydgoska lekarka uważa, że Alfie Evans nie umiera Twitter

Ma niespełna dwa lata, jego losem interesuje się jednak cały świat – mowa o Alfie Evansie, chłopcu który zdaniem lekarzy znajduje się w stanie wegetatywnym. W poniedziałek został decyzją brytyjskiego sądu odłączony od aparatury podtrzymującej życie, miał umrzeć po 3 minutach, zadziwia świat tym, że nadal żyje. W obronie Alfie stanął m.in. papież Franciszek i prezydent Andrzej Duda.

Zdaniem brytyjskich lekarzy chłopiec cierpi na niezdiagnozowaną jeszcze do końca i śmiertelną chorobę mózgu. W ich opinii Alfie właściwie nie ma mózgu. Z tym werdyktem nie zgadzają się rodzice, którzy pokazują światu, że chłopiec porusza rączkami, otwiera oczy czy nawet ziewa.

 

Z diagnozą Brytyjczyków nie zgadza się również dr Izabela Pałgan z Bydgoszczy, której umożliwiono zbadanie chłopca - Zostałam poproszona przez rodziców Alfiego, czy mogę zobaczyć dziecko i ocenić jego stan – powiedziała w rozmowie z Radiem Wnet - Dziecko nie jest dzieckiem umierającym, w skali pediatrycznej Glasgow ocenione zostało na 8-9 punktów, więc nie jest to stan śmierci mózgu. Dziecko reaguje na głos ojca, okresowo otwiera oczy, przy podawaniu smoczka zaciska usta. Rodzice twierdzą, że nawiązuje z nimi kontakt. Gdy do niego mówią, odczuwają, że dziecko odczuwa emocje. Z całą pewnością nie jest to dziecko umierające

 

Pomóc Alfie chce włoski szpital, ale brytyjski sąd nie wyraża zgodę na jego transport. Przelot z Wielkiej Brytanii do Włoch zapewnia włoski rząd.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Grudziądzki szpital szpitalem wojewódzkim? Marszałek analizuje

    Grudziądzcy samorządowcy liczą, że będący powodem problemów finansowych miasta Grudziądza szpital przejmie województwo kujawsko-pomorskie, czyli przejdzie na utrzymanie wszystkich mieszkańców województwa. Ten pomysł krytykowany jest przez bydgoskiego radnego Romana Jasiakiewicza. Marszałek decyzji w tej sprawie nie podjął, zapowiada przeanalizowanie propozycji.

    Etykiety: Grudziądz
  • (Czarna) magia 500 plus

    Program 500 + zrobił furorę wśród polskich rodzin. Dzięki niemu partia rządząca zaskarbiła sobie zaufanie wyborców. Na pierwszy rzut oka wydaje się on pozytywny. Niestety, nawet najlepszy heros ma swoją wadę. Co jest piętą Achillesową programu 500 plus?

    Etykiety: 500Plus

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.