Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoska lekarka uważa, że Alfie Evans nie umiera

Bydgoska lekarka uważa, że Alfie Evans nie umiera

Napisane przez  Ł.R. / Radio WNET Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 kwiecień 2018 18:54
Bydgoska lekarka uważa, że Alfie Evans nie umiera Twitter

Ma niespełna dwa lata, jego losem interesuje się jednak cały świat – mowa o Alfie Evansie, chłopcu który zdaniem lekarzy znajduje się w stanie wegetatywnym. W poniedziałek został decyzją brytyjskiego sądu odłączony od aparatury podtrzymującej życie, miał umrzeć po 3 minutach, zadziwia świat tym, że nadal żyje. W obronie Alfie stanął m.in. papież Franciszek i prezydent Andrzej Duda.

Zdaniem brytyjskich lekarzy chłopiec cierpi na niezdiagnozowaną jeszcze do końca i śmiertelną chorobę mózgu. W ich opinii Alfie właściwie nie ma mózgu. Z tym werdyktem nie zgadzają się rodzice, którzy pokazują światu, że chłopiec porusza rączkami, otwiera oczy czy nawet ziewa.

 

Z diagnozą Brytyjczyków nie zgadza się również dr Izabela Pałgan z Bydgoszczy, której umożliwiono zbadanie chłopca - Zostałam poproszona przez rodziców Alfiego, czy mogę zobaczyć dziecko i ocenić jego stan – powiedziała w rozmowie z Radiem Wnet - Dziecko nie jest dzieckiem umierającym, w skali pediatrycznej Glasgow ocenione zostało na 8-9 punktów, więc nie jest to stan śmierci mózgu. Dziecko reaguje na głos ojca, okresowo otwiera oczy, przy podawaniu smoczka zaciska usta. Rodzice twierdzą, że nawiązuje z nimi kontakt. Gdy do niego mówią, odczuwają, że dziecko odczuwa emocje. Z całą pewnością nie jest to dziecko umierające

 

Pomóc Alfie chce włoski szpital, ale brytyjski sąd nie wyraża zgodę na jego transport. Przelot z Wielkiej Brytanii do Włoch zapewnia włoski rząd.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Unia Europejska planuje wyemitować obligacje na ożywienie gospodarki po wirusie

  Czas wrócić do rozmów o nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027, rozmowy te zostały przesunięte z uwagi na epidemię COVID-19, która ściągnęła główną uwagę przywódców państw UE. Pandemia uderza również w gospodarki, stąd też Unia musi uzgodnić budżet, który pozwoli ożywić gospodarkę.

  Etykiety: Unia Europejska
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

Wiadomości z regionu