Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoska lekarka uważa, że Alfie Evans nie umiera

Bydgoska lekarka uważa, że Alfie Evans nie umiera

Napisane przez  Ł.R. / Radio WNET Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 kwiecień 2018 18:54
Bydgoska lekarka uważa, że Alfie Evans nie umiera Twitter

Ma niespełna dwa lata, jego losem interesuje się jednak cały świat – mowa o Alfie Evansie, chłopcu który zdaniem lekarzy znajduje się w stanie wegetatywnym. W poniedziałek został decyzją brytyjskiego sądu odłączony od aparatury podtrzymującej życie, miał umrzeć po 3 minutach, zadziwia świat tym, że nadal żyje. W obronie Alfie stanął m.in. papież Franciszek i prezydent Andrzej Duda.

Zdaniem brytyjskich lekarzy chłopiec cierpi na niezdiagnozowaną jeszcze do końca i śmiertelną chorobę mózgu. W ich opinii Alfie właściwie nie ma mózgu. Z tym werdyktem nie zgadzają się rodzice, którzy pokazują światu, że chłopiec porusza rączkami, otwiera oczy czy nawet ziewa.

 

Z diagnozą Brytyjczyków nie zgadza się również dr Izabela Pałgan z Bydgoszczy, której umożliwiono zbadanie chłopca - Zostałam poproszona przez rodziców Alfiego, czy mogę zobaczyć dziecko i ocenić jego stan – powiedziała w rozmowie z Radiem Wnet - Dziecko nie jest dzieckiem umierającym, w skali pediatrycznej Glasgow ocenione zostało na 8-9 punktów, więc nie jest to stan śmierci mózgu. Dziecko reaguje na głos ojca, okresowo otwiera oczy, przy podawaniu smoczka zaciska usta. Rodzice twierdzą, że nawiązuje z nimi kontakt. Gdy do niego mówią, odczuwają, że dziecko odczuwa emocje. Z całą pewnością nie jest to dziecko umierające

 

Pomóc Alfie chce włoski szpital, ale brytyjski sąd nie wyraża zgodę na jego transport. Przelot z Wielkiej Brytanii do Włoch zapewnia włoski rząd.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza w IV lidze!

  Kolejny krok w odbudowie wielkiej piłki na Zawiszy został uczyniony. Do końca sezonu jeszcze co prawda przeszło miesiąc, ale Zawisza już dzisiaj jest pewny awansu do IV ligi, w najgorszym wypadku zajmując drugie, również premiowane awansem, miejsce w lidze. Przed nami natomiast miesiąc ciekawej walki o awans pomiędzy: Sportisem Łochowo, Startem Pruszcz Pomorski oraz Mustangiem Ostaszewo.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz
 • Na ulicach powoli budowany jest klimat Mistrzostwa Świata

  W przyszły czwartek (23 maja) rozpoczną się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej do lat 20, których organizatorem jest Polska. Tego dnia na stadionie Zawiszy reprezentacja Japonii w ramach rozgrywek grupy B podejmie Ekwador. W czwartek rozegrane zostaną łącznie cztery spotkania.

  Etykiety: Fifa

Wiadomości sportowe

 

 

Kosma Złotowski

 • Wakacje rozpoczną się już za miesiąc

  O strajku nauczycieli zdążyliśmy już zapomnieć, ale długo nierozwiana była wątpliwość, czy stracone około trzy tygodnie zajęć lekcyjnych będzie trzeba nadrabiać w wakacje. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło ostatnio w tej sprawie stanowisko.

  Etykiety: strajk nauczycieli
 • Kiedy powstanie droga ekspresowa S-5?

  Pytanie na które odpowiedzi zapewne nie zna nikt, z punktu widzenia formalnego najpóźniej oddany odcinek, po renegocjacjach , powinien być do 12 czerwca 2020 roku – mowa odcinku Aleksandrowo – Tryszczyn, w ramach którego powstaje widowiskowy most nad Brdą. Według pierwotnej umowy jesteśmy już 4 dni po planowanym terminie zakończenia robót.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.