Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLatos: Prezydent nie powinien dzielić, ale powinien łączyć

Latos: Prezydent nie powinien dzielić, ale powinien łączyć

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 29 kwiecień 2018 14:25

W niedzielne popołudnie pierwszy raz w roli kandydata na prezydenta Bydgoszczy, wystąpił poseł Tomasz Latos, któremu towarzyszyli niemalże wszyscy parlamentarzyści z okręgu bydgoskiego oraz wielu samorządowców. Przy okazji tej konferencji chciano bowiem pokazać, że bydgoska Zjednoczona Prawica do tych wyborów idzie zjednoczona.

Konferencję prasową rozpoczął europoseł Kosma Złotowski, który w przeszłości ubiegał się o funkcję prezydenta Bydgoszczy - Sam występowałem dwa razy w roli kandydata na prezydenta Bydgoszczy. Dwa razy mi się to nie udało, ale do trzech razy sztuka. Z całą pewnością trzeci raz będzie tym razem będzie, który pozwoli mieć Bydgoszczy najlepszego prezydenta w historii, pana posła Tomasza Latosa, który jest czymś najlepszym co Prawo i Sprawiedliwość może Bydgoszczy zaproponować.

 

- Niezwykle się cieszę, że mogę ubiegać się o fotel prezydenta Bydgoszczy, jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i wielka nobilitacja. Chce od razu podkreślić, że będę służył ludziom, będę z ludźmi i dla ludzi. To jest tak naprawdę rola prezydenta – prezydent nie powinien dzielić, ale powinien łączyć. I do takiej wspólnej pracy namawiam wszystkich, również całą opozycję, tych co mają inne zdanie niż ja, bo warto dla dobra Bydgoszczy wspólnie działać – mówił poseł Tomasz Latos.

 

Konferencja odbyła się niedaleko kamienicy przy ulicy Stary Port 1, jak przyznał kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Bydgoszczy, jest to miejsce szczególnie ważne dla niego - W tym domu – Stary Port 1- się wychowywałem, mieszkałem przez całe lata od urodzenia, aż do kilku lat po zawarciu związku małżeńskiego. Tutaj wyrastałem, tutaj niedaleko chodziłem do szkoły, tu poznawałem moich przyjaciół, tu poznałem moją żoną. Wszystko co bliskie mojemu sercu zaczęło się tutaj, stąd też tutaj rozpoczynamy wstęp do skutecznego ubiegania się o fotel prezydenta Bydgoszczy.

 

Król: Tylko Latos jest wstanie pokonać Bruskiego

Z apelem politycznym do potencjalnych innych kandydatów na prezydenta Bydgoszczy wystąpił z kolei poseł Piotr Król - Dzisiaj możemy powiedzieć z całą pewnością, że pan poseł Tomasz Latos będzie głównym konkurentem o to, aby odbić bydgoski ratusz, więc wszystkie ręce na pokład. Chcielibyśmy zaapelować do wszystkich tych, którzy zastanawiają się nad swoją aktywnością w wyborach samorządowych, aby nas już dzisiaj poparli i poparli głównego konkurenta, który jako jedyny ma realną szansę, na to aby odbić bydgoski ratusz z rąk bydgoskiej Platformy, żebyśmy nie byli poniżani w taki sposób, że wiceprezydenci Bydgoszczy pochodzą z Radomia.

 

Schreiber: Chcemy rozmawiać o Bydgoszczy a nie światopoglądzie

- Prawo i Sprawiedliwość w osobie posła Tomasza Latosa będzie chciało przekonać bydgoszczan do zmiany, do dobrej zmiany – mówił poseł Łukasz Schreiber, odnosząc się później do ostatniej konferencji prasowej posła Pawła Olszewskiego z Platformy Obywatelskiej, który kandydata PiS-u na prezydenta pyta publicznie m.in. o stosunek do aborcji i in vitro - Naszym celem jest stworzenie jak najlepszej i jak najciekawszej i jak najbardziej atrakcyjnej oferty dla mieszkańców Bydgoszczy. Ich nie interesują w tych wyborach sprawy światopoglądowe, jestem przekonany, że ich interesuje to żeby żyło się w mieście lepiej, żeby Bydgoszcz się szybciej mogła rozwijać, by wykorzystać potencjał miasta, który naszym zdaniem jest wciąż niewykorzystany, a na pewno nie w takim stopniu jak powinna.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Własne mikroelektrownie powoli stają się rynkowym standardem

  – Korzyści dla firm z inwestowania w odnawialne źródła energii są duże. To m.in. optymalizacja kosztów, samowystarczalność energetyczna i pewność zasilania – wskazuje Dorota Zawadzka-Stępniak z Konfederacji Lewiatan. W ostatnich latach biznes coraz chętniej inwestuje we własne mikroźródła odnawialnej energii. Efektem jest w Polsce boom na energetykę słoneczną. Na koniec tego roku moc zainstalowana w fotowoltaice ma wzrosnąć do 2,5 GW, głównie dzięki aktywności prosumentów indywidualnych i biznesowych. Do tych ostatnich dołączył DHL Parcel Polska. Logistyczna firma planuje montaż instalacji fotowoltaicznych w swoich lokalizacjach w całym kraju.

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

Wiadomości z regionu