Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStraż Graniczna będzie rezydować w Urzędzie Wojewódzkim. W celu weryfikacji cudzoziemców

Straż Graniczna będzie rezydować w Urzędzie Wojewódzkim. W celu weryfikacji cudzoziemców

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 22 listopad 2018 19:53

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podpisał porozumienie ze Strażą Graniczną, na mocy którego funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału będą stale obecnie w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Do ich zadań będzie należało ujawnianie nieprawidłowości przy legalizacji pobytu cudzoziemców w Polsce.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zajmą pomieszczenie w sąsiedztwie Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców.

 

Co roku wzrasta liczba wniosków o legalizację pobytu – w praktyce wzrost coroczny wynosi około 100%. Obecność Straży Granicznej ma pomóc przede wszystkim w weryfikacji czy wnioskujący o prawo pobytu w Polsce, faktycznie podają we wnioskach prawdziwe dane, bowiem zdarzają się przypadki posługiwania się przez cudzoziemców fałszywymi dokumentami.

 

- Zdecydowanie ułatwia nam to służbę na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przede wszystkim umożliwiając nam bezpośredni, pilny i niezwłoczny dostęp do cudzoziemców. Poprawia to efektywność naszej służby ponieważ możemy tu weryfikować poprawność składanych wniosków oraz ich celowość. Na terenie naszego kraju borykamy się z tym, że cudzoziemcy, którzy już są na terenie strefy Schengen przybywają do naszego kraju usiłując składać wnioski o pobyt stały lub czasowy i tym samym chcą zalegalizować wydłużenie pobytu na terenie kraju czy też innych państw strefy Schengen – komentuje zawarte z wojewodą porozumienie, komendant Straży Granicznej płk Andrzej Rytwiński.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • PKP ma pomysł na odbudowę kolei do Świecia

    O powrocie pociągów do Świecia, gdzie fragment torów został nawet rozebrany i zagospodarowany pod drogę gminą, mówi się od pewnego czasu. Duże nadzieje daje umieszczenie tej inwestycji w rządowym programie Kolej Plus. Przy okazji prac koncepcyjnych opracowano nawet pewną koncepcję.

  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi

Wiadomości z regionu

Śledź nas