Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMinister Schreiber spotkał się z samorządowcami

Minister Schreiber spotkał się z samorządowcami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 styczeń 2019 17:25

Poseł Łukasz Schreiber, tym razem w nowej roli Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, odbył w Bydgoszczy spotkanie z przedstawicielami samorządów, z którymi do tej pory współpracował. Minister wyraził chęć organizacji takich spotkań cyklicznie, dla wszystkich samorządów z kujawsko-pomorskiego.

W spotkaniu wziął udział również wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

- O tym jak rozwijać i wzmocnić nasz region, o tym co jest największą bolączką, i o tym co można zrobić – powiedział na briefingu prasowym po spotkaniu minister Łukasz Schreiber - Dziś mieliśmy naprawdę ciekawą, ważną i dobrą rozmowę.

 

Wśród poruszonych tematów miała być budowa dwóch dróg ekspresowych S-5 i S-10 - Takim ważnym dla samorządów tematem był fundusz dróg samorządowych, to będzie miliardowy program, który będzie w tym roku obowiązywał – tłumaczył Schreiber.

 

Rozmawiano również o kwestii cen za energię elektryczną i o kosztach gospodarki odpadami. Wśród uczestników spotkania była m.in. Maria Wasiak, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót meczu: Zawisza - Promień Kowalewo Pomorskie

  Za nami pierwsza kolejka w rundzie wiosennej. Zawisza po przerwie zimowej wrócił w bardzo dobrym stylu. Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu przeciwko Promieniowi Kowalewo Pomorskie.

 • Zawisza konkretnie wchodzi w rundę wiosenną

  Po kilku miesiącach przerwy w rozgrywkach ligowych, ruszyła runda rewanżowa. W pierwszym meczu rundy wiosennej Zawisza podejmował w Fordonie Promień Kowalewo Pomorskie i patrząc na wynik było to wejście konkretne.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Co dalej z drogą wodną E-70?

  Dzisiaj możemy z całą świadomością powiedzieć, że dzisiejsza droga wodna E-70 nie ma szans na uzyskanie IV i V klasy żeglowności, do czego zobowiązała się Polska ratyfikując konwencję AGN. Obecny przebieg oparty o Brdę, Kanał Bydgoski i Noteć jest obecnie dostosowany do II klasy i ma szansę stać się świetną atrakcją turystyczną. Nie będzie jednak odgrywał roli w transporcie śródlądowym. Jaki będzie zatem nowy przebieg drogi wodnej E-70, skoro Polska zobowiązuje się uzyskać IV klasę?

 • K-PTS zostanie w końcu sprywatyzowany?

  Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy to spółka wojewódzka zajmująca się przewozami autobusowymi głównie w północnej i wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Przewoźnika charakteryzuje przestarzały tabor autobusowy oraz przynoszenie strat. Nic więc dziwnego, że pojawiały się głosy o potrzebie jej prywatyzacji. Ostatnio nawet marszałek Piotr Całbecki uznał, że jej funkcjonowanie jeszcze na rynku to cud.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.