Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz ,,wschodzącym miastem” 2018 roku

Bydgoszcz ,,wschodzącym miastem” 2018 roku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 05 luty 2019 07:02

W czwartek w Warszawie odbyła się GalaCEE Shared Services and Outsourcing Awards, która zgromadziła ponad 300 czołowych przedstawicieli globalnych firm outsorcingowych. Jest to największe dla tej branży wydarzenie w Europie Środkowej. Podczas tego wydarzenia miał miejsce ważny akcent związany z Bydgoszczą.

 

W czasie tej galii miało miejsce rozstrzygnięcie międzynarodowego konkursu CEE Shared Services and Outsourcing Awards. Bydgoszcz po raz kolejny wygrała w kategorii ,,Emerging City of the Year – Poland”, co można po polsku przedstawić jako ,,wschodzące miasto”. Nagrodę odebrała w imieniu Bydgoszczy Ewa Wiwatowska prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

 

Gospodarka Bydgoszczy jest bardzo życzliwa dla podmiotów z sektora usług wspólnych, z silną orientacją na usługi IT. Obecnie zatrudnienie w tym sektorze przekracza 10 tys. pracowników, z czego 2 tys. miejsc pracy powstało tylko w okresie dwóch ostatnich lat. Jako bydgoszczanie wciąż jesteśmy świadkami powstawania nowoczesnych budynków biurowych. Tytuł ,,Emerging City” to tylko potwierdzenie tego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu