Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz ,,wschodzącym miastem” 2018 roku

Bydgoszcz ,,wschodzącym miastem” 2018 roku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 05 luty 2019 07:02

W czwartek w Warszawie odbyła się GalaCEE Shared Services and Outsourcing Awards, która zgromadziła ponad 300 czołowych przedstawicieli globalnych firm outsorcingowych. Jest to największe dla tej branży wydarzenie w Europie Środkowej. Podczas tego wydarzenia miał miejsce ważny akcent związany z Bydgoszczą.

 

W czasie tej galii miało miejsce rozstrzygnięcie międzynarodowego konkursu CEE Shared Services and Outsourcing Awards. Bydgoszcz po raz kolejny wygrała w kategorii ,,Emerging City of the Year – Poland”, co można po polsku przedstawić jako ,,wschodzące miasto”. Nagrodę odebrała w imieniu Bydgoszczy Ewa Wiwatowska prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

 

Gospodarka Bydgoszczy jest bardzo życzliwa dla podmiotów z sektora usług wspólnych, z silną orientacją na usługi IT. Obecnie zatrudnienie w tym sektorze przekracza 10 tys. pracowników, z czego 2 tys. miejsc pracy powstało tylko w okresie dwóch ostatnich lat. Jako bydgoszczanie wciąż jesteśmy świadkami powstawania nowoczesnych budynków biurowych. Tytuł ,,Emerging City” to tylko potwierdzenie tego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS
  • Klub kolarski Romet chce się odrodzić

    Zakładowy Klub Sportowy ,,Romet” powstał w 1948 roku, w barwach tego klubu jeździli olimpijczycy oraz medaliści mistrzostw świata. W ostatnim czasie o klubie mało kto słyszał,ale jak twierdzą działacze działalność Rometu Bydgoszcz trwa nieprzerwanie do dzisiaj, ostatnio pojawiła się jednak chęć wyraźniejszego pokazania, że taka marka sportowa tworzy Bydgoszcz.

    Etykiety: Romet

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas